дивись.info

До Львова приїде польський письменник Вітольд Шабловський

До Львова приїде польський письменник Вітольд Шабловський

Польський журналіст та письменник Вітольд Шабловський вже не вперше завітає до Львова, цього разу він візьме участь у тематичному форумі «Художній репортаж».

В межах Форуму видавців у Львові він презентуватиме книгу «Танечні ведмеді» та візьме участь у дискусії.

Нагадаємо, що основна тематика статей Шабловського – турецьке суспільство. Його доробки були відзначені багатьма преміями: премія Європейського парламенту, нагорода імені Беати Павлак, що присуджується в Польщі за найкращу публікацію про інші релігії та культури, нагорода Melchiora та ін.

У видавництві «Темпора» вийшло кілька книг Вітольда Шабловського – «Убивця з міста абрикосів» (переклала Дзвінка Матіяш), «Наша маленька ПНР» та «Танечні ведмеді» (обидві переклав Андрій Бондар).

Чому варто відвідати цю зустріч, розповіла кураторка тематичного форуму Олеся Яремчук: «Вітольд Шабловський належить до тих репортерів, яких не стримують географічні та часові перешкоди й кордони. У свої 35 років цей репортажист об’їздив півсвіту, починаючи від Європи й закінчуючи країнами Азії, Африки та Латинської Америки. Він перепробував багато робіт, часом таких несподіваних, як, скажімо, водій чи посудомийник у Копенгагені, або працівник готелю в Туреччині. Як каже Андрій Бондар: «У випадку з Вітольдом Шабловським не важливо про що пишеш. Не важлива міра екзотики, не треба їхати за чотири тисячі кілометрів, щоби зробити добрий репортаж». Його тексти вирізняються проникливим, часом іронічним стилем, а змістове наповнення демонструє, як далеко може зайти репортер, описуючи реальність. Він безумовно є одним з найкращих польських репортажистів. Можна собі уявити розмах, прочитавши новину, що його тексти купило одне з найкращих англомовних видавництв у світі – «Penguin», що свідчить про те, що незабаром його книги будуть у книгарнях цілого світу. Цьогорічний «Форум видавців» — добра нагода послухати та поспілкуватися з цим непересічним автором.

Так, в Україні тексти Вітольда Шабловського вже достатньо відомі. 2012 року у видавництві «Темпора» вийшла книга репортажів «Убивця з міста абрикосів» про життя і культуру Туреччини, 2013 – «Наша маленька ПНР» – репортаж-перевтілення, в якій репортер зі своєю дружиною Ізабелою Мейзою описали власний досвід експерименту «перенесення» в Польську Народну Республіку. А цього року у рамках тематичного форуму художнього репортажу Вітольд Шабловський презентує свою книгу «Танечні ведмеді» – про Болгарію, а також інші посткомуністичні країни, у яких ідеться про важкий період трансформації. Унікальна можливість поспілкуватися з автором у читачів буде 17 вересня — у рамках дискусії «Репортаж без кордонів. Зустріч із Вітольдом Шабловським» він зможе відповісти на всі запитання. Але взагалі за ним важко вслідкувати. Так, у вересні до Львова Вітольд приїде якраз після презентації у Польщі нової книги, над якою він працював останні роки – історії про те, як українці в часи Другої світової війни рятували поляків та євреїв. Тож, безумовно, тем для обговорення буде багато».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.