дивись.info

Львівська прокуратура виявила ряд порушень у медзакладах області

Прокурорами виявлено порушення законів при застосуванні до громадян, які вчинили злочини, примусових заходів медичного характеру.

Зокрема, йдеться про порушення законодавства у діяльності психіатричних закладів області при застосуванні примусових заходів медичного характеру до осіб, які вчинили злочини у стані осудності, але захворіли на психічну хворобу до постановлення вироку, повідомляє  прес-служба прокуратури.

До прикладу, Львівською місцевою прокуратурою № 1 встановлено, що в Комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» упродовж тривалого часу на лікуванні перебуває громадянка, якій інкриміновано вчинення шахрайства та підробки документів. Проте лікарями установи не проведено жодних оглядів вказаної пацієнтки з метою встановлення її реального психічного стану здоров’я, а відтак не скеровано до суду заяви про зміну чи припинення примусового заходу медичного характеру.

Аналогічні факти виявлені Золочівською місцевою прокуратурою в Миколаївській комунальній центральній районній лікарні.

Зазначимо, що вказані порушення створюють передумови для можливого уникнення винними у вчиненні злочинів громадянами кримінальної відповідальності.

Також прокурорами встановлено випадки невиконання ухвал суду про зміну примусового заходу.

Так, виявлено факт невиконання рішення суду, постановленого ще у 2010 році, щодо зміни хворому примусового заходу медичного характеру на інший – надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Останнього досі не постановлено на облік у Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний психоневрологінчий диспансер». За вказаним фактом Львівською місцевою прокуратурою № 3 розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.382 КК України (невиконання судового рішення).

Загалом, за результатами проведених перевірок, органами прокуратури Львівської області внесено 2 документи прокурорського реагування з вимогою усунути порушення законів та притягнути винних посадових осіб до відповідальності.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.