дивись.info

ГПУ взялася за Колесніченка

Департамент спецрозслідувань ГПУ зібрав докази проти народного депутата України 5-7 скликань заступника Голови депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді Вадима Колесніченка та правоохоронців «Беркуту». Про це йдеться у повідомленні ГПУ, пише УП.

Йдеться про перевищення влади, що супроводжувалося насильством під час проведення одного із відкритих заходів у Києві.

ГПУ заявляє, що колишній заступник начальника управління ГУ МВС України в Києві разом з командиром полку міліції «Беркут», його заступником, командиром роти та підлеглими співробітниками, діючи за вказівкою Колесніченка, перевищуючи владу та свої службові повноваження 8 квітня 2010 року під час виставки «Волинська різанина: польські і єврейські жертви ОУН-УПА» спровокували конфлікт «та безпідставно застосували силу до відвідувачів цього заходу, затримавши 14 з них, серед яких був Герой України похилого віку, заподіявши їм тілесні ушкодження».

Крім того, указані правоохоронці з метою приховування своїх злочинних дій перешкодили журналістській діяльності та застосували насильство і спричинили тілесні ушкодження журналісту одного з телевізійних каналів, який намагався задокументувати їх незаконні дії.

Командиру полку міліції «Беркут», командиру роти та чотирьом підлеглим їх працівникам оголошено та вручено підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) КК України, протиправні дії Вадима Колесніченка кваліфіковані за ч. 4 ст. 27 (види співучасників), ч. 2 ст. 365 КК України.

До слідчого судді внесені клопотання про застосування до підозрюваних запобіжних заходів у вигляді цілодобових домашніх арештів.

Крім цього, щодо двох підозрюваних, один з яких на даний час проходить службу в Департаменті внутрішньої безпеки Національної поліції України, а інший – в управлінні «Корпусу оперативно-раптової дії» (КОРД) ГУ Нацполіції в м. Києві, до суду внесені клопотання про відсторонення їх від займаних посад.

Стосовно Колесніченка, заступника начальника управління міліції та заступника командира спецпідрозділу «Беркут» судом надано дозволи на їх затримання та вони оголошені в розшук.

Як відомо, Вадиму Колесніченку оголосили про підозру та оголосили в розшук ще в січні 2015 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.