дивись.info

У «нормандському форматі» про вибори на Донбасі поки не йдеться, – МЗС

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що в рамках «нормандського формату» поки не йдеться про законопроект щодо виборів на Донбасі, пише Інтерфакс-Україна.

«Як ми можемо зараз обговорювати проект закону? Те, що ми зараз обговорюємо – це фактично, що означає проведення чесних і вільних виборів, що означає виконання критеріїв ОБСЄ», – сказав міністр.

Також за його словами, є принципові особливості в цьому процесі: величезна кількість внутрішніх переселенців, а також питання лінії розмежування.

«Наприклад, що з Дебальцевим? Там виборів бути не повинно – а що ж там буде? Тобто і ряд специфічних питань, які, безумовно, потрібно обговорювати. Але зараз ми обговорюємо підходи, концепцію», – сказав Клімкін.

Разом з тим, він додав, що логіка Мінських домовленостей полягає в тому, що спочатку потрібно досягти умов безпеки на основі ефективного контролю з боку міжнародного співтовариства.

«У будь-якому випадку, вільні і чесні вибори можливі тільки за умови стабільного безпекового простору. Цілком очевидно, що прийняття закону можливо тільки після кардинального прогресу в сфері безпеки, включаючи як невід’ємна умова моніторинг українсько-російського кордону з боку ОБСЄ. А фіксація дати виборів могла б відбуватися виключно на основі повної впевненості, підкріпленої висновками місії бюро БДІПЛ ОБСЄ, щодо наявності стабільної безпеки і всіх умов відповідності виборів критеріям ОБСЄ. Саме так я бачу питання послідовності і гарантій. Інакше це буде спроба законсервувати те, що є зараз», – резюмував він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.