дивись.info

ЦПК про НАЗК: Шабунін звинуватив Корчак у брехні

Голова правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін стверджує, що заява Національного агентства із запобігання корупції про повний запуск системи електронного декларування є брехнею.

Про це Шабунін заявив сьогодні на прес-конференції на тему: «Хто зірвав запуск е-декларування та чим це загрожує Україні?», передає УНІАН.

Останні події довкола запуску системи електронного декларування Шабунін назвав свідомим зривом одного з ключових антикорупційних інструментів.

На його думку, зараз відбувається відверте маніпулювання словами в першу чергу з боку керівництва НАЗК.

«НАЗК говорить: система декларування повністю запущена. Це брехня. Запущено подачу даних у систему декларування без жодних наслідків за брехню в цих деклараціях. Жодного сенсу в цих даних немає, бо ця система створювалася для того, щоб вперше в історії країни можна було покарати чиновників за брехню в деклараціях», – наголосив Шабунін.

У зв’язку з цим він звернув увагу, що рядові чиновники в Держспецзв’язку і навіть НАЗК є простими виконавцями і не вони приймали це рішення.

«Проблема не в них. Проблема в Порошенку, Турчинові і їхній істеричній сімці. Чому? Тому що вбивство декларування – це не лише вбивство однієї з найефективніших антикорупційних реформ. Це вбивство безвізу… і це гарантоване вбивство фінансової допомоги від Заходу. Трьох мільярдів від МВФ і держгарантій від США, і трошки більше мільярда гарантій від ЄС. Без цих грошей восени гривня піде в піке. Її можна буде спустити в унітаз», – стверджує Шабунін.

Як повідомлялося, сьогодні вночі голова Національного агентства запобігання корупції Наталія Корчак заявила, що в Україні рівно о 00.00 офіційно запрацювала система електронного декларування.

Водночас ця система запрацювала без передбаченої законом сертифікації.

«Система працює, тепер розробникам потрібно сконцентруватися на усуненні недоліків і отримати сертифікацію», – заявила вона.

Сертифікацію системі повинен був видати Держспецзв’язок. Однак у цій службі заявляють про проблеми з функціональністю програмного забезпечення.

Натомість правозахисники наголошують, що запуск системи електронного декларування без сертифікації може дозволити чиновникам уникнути кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.