дивись.info

В обвалі на грибовицькому сміттєзвалищі підозрюють трьох посадовців

Троє посадовців Львівського комунального підприємства підозрюються у злочинних порушеннях, які призвели до обвалу відходів на Грибовицькому сміттєзвалищі. Про це повідомили у прокуратурі Львівської області.

За наслідками проведених слідчих та процесуальних дій, прокуратурою Львівської області погоджено повідомлення про підозру трьом посадовим особам керівного складу ЛКП «Збиранка» у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.236, ч.2 ст.367 КК України, а саме: у порушенні правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, та у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом обвалу 30 травня 2016 року схилу на Львівському міському полігоні твердих побутових відходів, встановлено, що посадовцями зазначеного підприємства порушено вимоги Правил експлуатації полігонів побутових відходів.

Зокрема, експлуатація сміттєзвалища здійснювалась без затвердженого проекту, не вживалось відповідних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, належного ущільнення та перешарування ізолювальним матеріалом складених відходів.

Унаслідок таких порушень, через нестійкість укосу полігону, трапилась трагедія 30 травня, коли під обвалами сміття загинули троє працівників органів ДСНС України та зник безвісти службовець комунального підприємства.

Сьогодні, 15 серпня, прокуратурою скеровано до суду клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

На цей час досудове розслідування у зазначеному провадженні продовжується.

Нагадаємо, як зазначав у ході прес-конференції прокурор Львівської області Юрій Квятківський, під час розслідування у цій справі проведено значний об’єм роботи: здійснено понад 600 допитів свідків, вилучено документацію щодо експлуатації Львівського міського полігону відходів у 15 установах, проведено огляди місця події із залученням спеціалістів наукових установ та органів контролю, а також призначено 6 комплексних судових експертиз з метою отримання відомостей, що мають ключове значення для розслідування.

Довідково. Згідно з чинним законодавством, за скоєння кримінальних правопорушень за ст.236, ч.2 ст.367 КК України, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.