дивись.info

Як львів’яни пережили найспекотніший липень у сучасній історії

Липень 2016 року є найспекотнішим місяцем на Землі за всю історію метеорологічних спостережень, тобто за останні 136 років, свідчать дані NASA.

Про це інфоормує ВВС.

НАСА підрахувало, що середня температура в минулому місяці була на 0,84 градуси за Цельсієм вище середньої за 1950-1980-ті роки і на 0,18 градуси вище попередніх рекордних місяців – липня 2011 року та липня 2015 року. У ці два місяці глобальна температура була майже однаковою, зазначає BBC.

До п’ятірки рекордно спекотних місяців входять також липень 2009 року та серпень 2014 року – тобто, рекорди в останні роки постійно ставляться. При цьому лише липень минулого року припав на період Ель-Ніньо.

Феномен Ель-Ніньо визначається як температурні аномалії поверхневого шару приекваторіальної частиниТихого океану тривалістю не менше 5 місяців, що виражаються у відхиленні температури води як мінімум на 0,5 градуса Цельсія вище норми.
Велика частина вчених вважає причиною потепління на планеті викиди парникових газів. Втім, єдиної думки щодо причин зміни клімату вчені не досягли, хоча сама зміна для них очевидно.

«Лякає те, що ми входимо в епоху, коли кожний наступний місяць або рік буде рекордно спекотним, а інше вважатиметься сюрпризом», – заявив кліматолог з Стенфордського університету Кріс Філд, слова якого наводить AP.

Про те, як пережити спеку, читайте у нашому матеріалі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.