дивись.info

Порошенко ветував закон про амністію учасників АТО

Президент України Петро Порошенко ветував закон про амністію в 2016 році, який поширюється, зокрема, на учасників бойових дій, які захищали суверенітет і територіальну незалежність України.

Про це інформує Інтерфакс.

Як повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України, відповідний законопроект №4255 був повернутий із пропозиціями президента 17 серпня 2016 року.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла цей закон у цілому законопроект 7 липня 2016 року, за законопроект (№4255) проголосували 247 народних депутатів.
Закон передбачає оголошення амністії на ті категорії засуджених, які є найбільш незахищеними, зокрема неповнолітніх і жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей-інвалідів, на інвалідів І, ІІ і ІІІ груп, хворих на туберкульоз , що мають онкозахворювання, осіб, які досягли пенсійного віку і учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що безпосередньо брали участь в АТО.

Основними критеріями для застосування амністії, згідно з документом, є незначна суспільна небезпека злочинів, які вчинила людина, який відбуває покарання, а також об’єктивні чинники – важка хвороба, похилий вік.
Закон визначає категорію засуджених, до яких амністія не застосовується. Так, амністія не може бути застосована до осіб, «які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також до осіб, які вчинили злочин, використовуючи службове становище (корупційні злочини)».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.