дивись.info

ДПСУ просить Луценка забрати у військової прокуратури справи про можливу причетність прикордонників до незаконних вирубок лісу

Державна прикордонна служба України звернулася до генерального прокурора Юрія Луценка з проханням забрати у військової прокуратури кримінальні справи про можливу причетність прикордонників до незаконних вирубок лісу на Закарпатті і передати їх «за визначеною законом підслідністю».
Про це йдеться в заяві ДПСУ, оприлюдненій на сайті відомства.
«У зв’язку із суспільним розголосом навколо справи щодо незаконної вирубки лісу на Закарпатті, Державна прикордонна служба наголошує, що, як і раніше, зацікавлена в об’єктивному проведенні слідства та встановленні усіх причетних до цього осіб. В той же час, із зрозумілих мотивів кримінальну справу локального рівня намагаються перенести на масштаби Адміністрації Держприкордонслужби, тим самим залишити поза увагою інших учасників цієї оборудки. Ми і досі не знаємо, хто безпосередньо займався вирубкою деревини, коло тих правоохоронців, за чиєї мовчазної згоди це відбувалося, кінцевих бенефіціарів», – йдеться у заяві.

У відомстві наголосили, що ще 7 квітня повідомили усі «зацікавлені органи (в т.ч. Генеральну прокуратуру та МЗС) про факти виявлення незаконної вирубки на одній із ділянок кордону у Закарпатті». Кримінальне провадження військовою прокуратурою було розпочато лише 14 квітня, а ще за два тижні була оголошена підозра 4 керівникам відділів Чопського прикордонного загону.

«Окрім цього, Держприкордонслужба провела низку службових розслідувань, за результатами яких правами голови відомства до дисциплінарної відповідальності за несвоєчасне реагування на виявлені порушення притягнуто 19 керівників у Чопському загоні та Західному регіональному управлінні. Із них: звільнено з військової служби за службовою невідповідністю – 7 осіб, позбавлено військового звання – 2 особи, понижено в посаді – 2 особи, оголошено про неповну службову відповідність – 4 особам.

Тобто, підозра військовою прокуратурою була оголошена керівникам значно нижчого рівня, ніж ті, стосовно яких були застосовані заходи дисциплінарного впливу самим відомством. Що стосується епізодів справи із ознаками злочинів, то це питання не лежить в компетенції відомства, і реагувати на них мають інші правоохоронні органи», – вважають у ДПСУ.

У відомстві висловили думку, що працівники військової прокуратури, які розслідують справи про можливу причетність прикордонників до незаконних вирубок лісу, можуть бути необ’єктивними.

«Таким чином, спроби викривити факти та спотворити перебіг подій породжує певні сумніви в об’єктивності та неупередженості співробітників військової прокуратури у розслідуванні цієї та інших справ. У зв’язку з цим Державна прикордонна служба України звернулася до Генерального прокурора з проханням передачі цього та інших проваджень за визначеною Законом підслідністю», – наголошується у заяві ДПСУ.

18 серпня генпрокурор Луценко заявив, що Чопські прикордонники під виглядом облаштування кордону дозволили вирубати ліс на ділянці довжиною 30 кілометрів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.