дивись.info

Майже 70% українців вважають, що головною мовою викладання у школі має бути українська

Майже 70% українців вважають, що головною мовою викладання у школі має бути українська, тоді як у 1991 році лише 51% населення підтримував цю ідею.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Наталя Харченко під час дискусії на тему «Україні – 25: досягнення та поразки».

«Половина громадян України на час проголошення незалежності вважали, що головною мовою викладання в школі має бути українська. Тільки половина. Зараз таких 69%», – сказала Харченко.

Вона зауважила, що в цьому питанні є регіональні розбіжності. При цьому, згідно з даними 1991 року, саме молодь, яка ще продовжувала навчання, «дуже сильно заперечувала проти українізації», сказала експерт.

«В той час як зараз молоді люди, народжені під час незалежності, сприймають українську мову як основну мову навчання, як цілком природнє нормальне явище», – відзначила вона.

Так, у 1991 році 51% населення вважало, що головною мовою викладання в школі повинна бути українська (не погоджувалися з цим 27%), у 2016 році думку щодо української як головної мови викладання поділяють 69% (не згодні 13%). Переконання, що ”здоровий націоналізм нам необхідний”, згідно з опитуваннями, у 1991 році поділяли 48%, у 2016 – 61%.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.