дивись.info

Європейський суд винесе рішення у справах українців, які позиваються через Скнилівську трагедію

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 1 вересня ухвалить рішення у двох справах групи українців, які позиваються до української влади через Скнилівську трагедію, коли під час авіа-шоу 27 липня 2002 року внаслідок падіння літака загинуло 77 людей.
Про це у вівторок повідомляє прес-служба ЄСПЛ.
Перша скарга була подана до ЄСПЛ Ніною та Анастасією Міхно (бабуся та онука). В результаті трагедії Анастасія втратила батьків – Тетяну та Сергія Міхно. Другу скаргу до суду направили чотири українки – сестри Світлана та Людмила Атаманюки, їхня мати, Ганна Атаманюк, яка потім померла, та племінниця Світлани, Анна Лоскутова. На Скнилівському літовищі загинули донька, зять та двоє онуків Світлани.
Всі шість позивачів, аргументуючи статтею 2 (право на життя) Конвенції, стверджують, що українська влада несе відповідальність за падіння літака тому, що була не в змозі ухвалити необхідне законодавство, вжити адміністративні та практичні заходи з безпеки, які могли б захистити життя під час повітряного шоу. Також, на їх переконання, влада не забезпечила ефективне та незалежне розслідування аварії.

Також вони вказують на статтю 6 параграф 1 (право на справедливий суд у прийнятних часових рамках) та статтю 12 (право на ефективний засіб правового захисту) – всі заявники стверджують, що судам, які розглядали їх скарги про відшкодування шкоди, не вистачало незалежності та неупередженості, що ці справи тривали занадто довго, і що у них не було ефективних засобів правового захисту для прискорення їх скарг. Заявники другої скарги також вказують на статтю 3 (заборона нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження) і скаржаться на організацію процедури ідентифікації жертв катастрофи, тому що спосіб, в який поводилися із останками їх родичів, викликав емоційних стрес.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.