дивись.info

Допомога телефоном. Скоро львів’яни консультуватимуться з лікарями через кол-центри

У багатьох випадках порада лікаря по телефону допоможе вирішити проблему, і швидка не знадобиться. Так вважають у МОЗ, передає Vgorode.ua.

Міністерство охорони здоров’я планує відкрити кол-центр, де можна буде отримати консультацію лікаря замість того, щоб викликати додому швидку допомогу, повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю LB.ua, описуючи першочергові кроки, які вона має намір здійснити на своїй посаді.

«У минулому році в Україні було більше 9 млн викликів швидкої допомоги. І лише 2,5 млн пацієнтів були госпіталізовані. Іншим або надали допомогу, або швидка їм була насправді не потрібна. Тому ми хочемо організувати колл-центр, куди могли б телефонувати люди і консультуватися з лікарями замість того, щоб одразу викликати швидку. Розраховуємо на те, що у багатьох випадках порада лікаря по телефону допоможе вирішити проблему, і швидка не знадобиться», – сказала вона.

Також новий керівник МОЗ має намір організувати курси з надання першої допомоги, на яких будуть вчити поліцейських і пожежників.

«Щоб будь-хто міг підійти до поліцейського або пожежного і попросити про допомогу. Або якщо поліція або пожежні перші опиняються на місці подій, де хтось постраждав, вони зможуть швидко надати першу допомогу – це дуже важливо і часто від цього залежить людське життя. Також плануємо попрацювати з екіпажами карет екстреної допомоги, щоб підвищити їх кваліфікацію і рівень знань. І з персоналом в лікарнях, куди швидка привозить пацієнтів», – розповіла Супрун.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.