дивись.info

У Львові ніяк не можуть дійти згоди, як вшанувати Героїв Небесної сотні

Не так давно у Львові оголосили Всеукраїнський архітектурний конкурс на найкращу концепцію громадського простору — скверу Небесної сотні, пише міська газета «Ратуша».

 Але, на жаль, визначитися з проектом так і не вдалося, тому конкурс оголосили повторно. Це зумовило новий виток обговорення громадськості, а в понеділок,             22 серпня, відбувся круглий стіл щодо вшанування Героїв Майдану за участю проректорів вишів, громадських організацій та всіх небайдужих до долі пам’ятника Небесній сотні. Ініціатором якого були ГО «Українська справа» та ГО «Український чин». На думку активістів, ситуація, що склалася, пов’язана з бездіяльністю чиновників.

За словами архітектора Ярослава Климовського, звучали  різні думки, але, на жаль, ми не бачимо, щоб щось просувалось в цьому напрямі. Триває словоблуддя від речників міськради, вони запевняють, що потрібно організувати громадський простір, чомусь не акцентуючи на пам’ятнику, яким маємо вшанувати Героїв.

Як відомо, у Львові на знак вшанування Небесної сотні вирішили облаштовувати не монумент, а громадський простір у центрі міста. А саме — створити своєрідний місток над дорогою, що спускається вулицею Кривоноса. За основу взяли ідею Віри Савченко, яка була погоджена у мерії. На мою думку, як архітектора,  це абсолютно безграмотно та абсурдно. Як можна в містку розкрити пам’ять і славу Небесної сотні? Ці Герої відійшли у вічність, і ми їх вшануємо містком?».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.