дивись.info

У Нацбанку пояснили, чому коливається гривня

Національний банк України пояснює поточні коливання обмінного курсу гривні на валютному ринку впливом тимчасових, а не фундаментальних чинників, і очікує, що найближчими місяцями надмірної волатильності на валютному ринку не буде.

Про це йдеться у коментарі заступника голови НБУ Олега Чурія про ситуацію на валютному ринку, переданому УНІАН.

Представник НБУ нагадав, що сьогодні, після тривалого періоду купівлі іноземної валюти, Національний банк провів аукціон із її продажу, під час якого задовольнив заявки на 30 млн дол. США.

«Повернення Національного банку на продаж валюти пов`язаний з підвищенням волатильності курсу гривні на міжбанківському ринку в останні тижні, перш за все, через сезонне посилення попиту на іноземну валюту, корекцію цін на зернові, які є одним із ключових товарів українського експорту, і загострення ситуації навколо Криму й на сході країни», – відзначається в коментарі.

За словами Чурія, ці явища збіглися в часі з таким тимчасовим явищем, як зростання купівлі валюти українськими компаніями для сплати за зобов`язаннями в іноземній валюті наприкінці місяця, у зв`язку з чим в умовах досить низької глибини ринку, аби уникнути надмірних коливань курсу, Національний банк ухвалив рішення про продаж валюти на ринку.

«Зважаючи на зростання цін на сталь та залізну руду останніми тижнями, прогнозоване збільшення надходжень експортної виручки від нового врожаю восени і очікування щодо відновлення програми з Міжнародним валютним фондом, Національний банк найближчими місяцями не прогнозує надмірної волатильності обмінного курсу, яка була б несумісна з досягненням інфляційних цілей цього і наступного роках (12% плюс/мінус 3 п. п. і 8% плюс/мінус 2 п. п. відповідно)», – йдеться в коментарі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.