дивись.info

Відкриття «Простору Синагог» завершать класичною музикою та медіа-інсталяцією

Відкриття «Простору Синагог» завершать класичною музикою та медіа-інсталяцією

4 вересня у Львові відбудеться масштабне відкриття меморіального громадського проекту «Простір Синагог», повідомляють організатори.

Організатори ділять події цього дня на три блоки. Вранці відбудеться семінар «Мапа присутності: місця, ініціативи та досвіди єврейської спадщини в Україні». По обіді, о 15:00 на території проекту відбудеться церемонія відкриття за участі офіційних осіб, після чого усіх охочих кличуть на спільну гостину. А ввечері, після екскурсій територією проекту, розпочнеться арт-програма «Мистецтво пам’ятання: голоси міста».

Організатори обіцяють класичні твори Юзефа Коффлера та Марка Копитмана, а також велику медіа-інсталяцію «Резонанс», яку готують Олег Воронок (Україна) та Джейсон Фідлер (Великобританія). Початок – о 20:00.

Арт-програма розпочнеться концертом за участі ансамблю сучасної музики «ConstantY» (Марія Біль – віолончель, Анна Бура – скрипка, Юрій Гуран – флейта, Максим Семенюк – альт) та камерного оркестру «Stretta» (дириуґує Ірина Вакуліна). Музиканти виконають твори ізраїльських композиторів, які жили, навчалися та працювали у Львові.

SpaceOfSynagogues_poster

«Їхня музика, – каже куратор концерту Остап Мануляк, – відображає випробовування та осмислення меж – тих творчих і тих, пов’язаних з ідентичністю, які витворили барвистий та неочікуваний калейдоскоп пошуків та експериментів. Зі сцени «Простору Синагог» звучатиме XX століття, брутально розірване війною та Голокостом, ця музика долає забуття і вносить нові резонанси та запрошує до переосмислення культурної спадщини нині».

Відтак, протягом арт-програми відкриття лунатимуть «Любов» (1931) та «Тріо» для скрипки, альта і віолончелі (1931) Юзефа Коффлера. Другу частину ХХ століття відобразить «Lamentation» для флейти (1984) Марка Копитмана.

А вже у другій частині арт-програми, коли стемніє, організатори запрошують усіх на медіа-істаляцію «Резонанс». Твір Олега Воронка (Львів) та Джеймса Фідлера (Лондон) покликатиметься на меморіал «Увіковічнення», який є частиною проекту «Простір Синагог». Відео-арт проектуватиметься на стіни навколишніх будинків. Це медіа-інтерпретація простору, минулого та сучасного, яка базується на цитатах філософа Мартіна Бубера, а також письменниці і поетки  Дебори Фогель, які викарбувані на кам’яних стелах «Простору Синагог». У ній задіяні тіні, світло, звуки, слова та каміння — як символічний натяк на те, що все змінюється, але не щезає. «Резонанс» – інсталяція, насамперед, про особистості євреїв-мешканців міста, про їхнє життя, про уривок історії, спогади видаленого. Робота має на меті наголосити на вагомості життя особистості, на історії окремих людей та спільнот; продовження діалогу між минулим і «сьогодні», кинути виклик застарілим упередженням, щоб розвивати переосмислений контекст.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.