дивись.info

МОЗ скасувало наказ №33: більше жодних ліжко-місць

Нова команда МОЗ України скасувала так званий «наказ про ліжко-місця», згідно з яким кошти виділялись за місцями, а не за пацієнтами. В подальшому планується більша автономізація медичних закладів.

Про це в ефірі Громадського розповів заступник міністра охорони здоров’я України з напрямку реформ Павло Ковтонюк.

«Ми вже в перший день роботи (2 вересня – ред.) скасували горезвісний наказ МОЗ №33, який називають «наказ про ліжко-місця». Цей наказ говорив, що лікарня повинна все планувати відповідно до кількості ліжок у закладі», – сказав він.

14224732_1156444884393641_9130493803617971785_n

За його словами, цей наказ був наслідком радянської планової економіки, на який скаржились лікарі.

«Але виявилось, що велика частина людей не готова до таких змін. Вони звикли, що за них все планують з Києва. І коли ми сказали: ви вільні, плануйте тепер все самі – то утворився певний вакуум», – сказав він.

За його словами, це один з кроків до автономізації медичних закладів в Україні. Крім того, у міністерстві планують розробити методичні рекомендації для лікарень з цього приводу.

«Ми не хочемо бути якимись різкими людьми. Ми розробимо методичні рекомендації, для цього зберемо групу з головних лікарів, які вміють це добре робити – і нехай поділяться своїм досвідом. Але я принципово не хочу, щоб міністерство вказувало працівникам лікарні скільки у них на кілограм білизни повинно бути працівників пральні», – сказав Ковтонюк.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама