дивись.info

Що вирішив суд ЄС щодо санкцій проти Януковича, його сина і Клюєва

Суд ЄС визнав неправомочними санкції проти Януковича, його сина Олександра і Клюєва на період 2014-2015 років, але правомочними на період 2015- 2016 років, повідомляє УНІАН.

Загальний суд Європейського Союзу визнав неправомочним рішення Євросоюзу застосувати санкції проти екс-президента Віктора Януковича, його сина Олександра та екс-глави Адміністрації президента Андрія Клюєва на період з 6 березня 2014 року по 5 березня 2015 року, але правомочними на період з 6 березня 2015 року по 6 березня 2016 року. Відповідне рішення було ухвалене в Люксембурзі.

«Сьогоднішнім рішенням Загальний суд анулює заморожування активів, яке накладалося на них у період з 6 березня 2014 року по 5 березня 2015 року. Однак Загальний суд підтвердив заморожування коштів, введене в період з 6 березня 2015 року до 6 березня 2016 року», – йдеться в рішенні.

Як пояснив суд, щодо першого періоду було зроблено висновок, що, як і у справах щодо санкцій проти екс-першого заступника глави Адміністрації президента України Януковича Андрія Портнова та Миколи Азарова Рада ЄС визнала трьох українців відповідальними за незаконне привласнення коштів виключно на підставі листа від 3 березня 2014 р. від Генеральної прокуратури України, в якому йшлося про початок розслідування щодо діяльності цих осіб і були встановлені факти розкрадання бюджетних коштів у значних обсягах та подальшого незаконного переведення їх за межі України.

«Загальний суд вважає, що цей лист не містить будь-яких деталей щодо конкретних дій трьох українців, які обвинувачуються у скоєнні або у відповідальності за ці акти», – констатував суд.

«Загальний суд дійшов висновку, що заморожування активів трьох українців не відповідає критеріям внесення до (санкційного) списку і, отже, анулює запобіжні заходи за період з 6 березня 2014 року до 5 березня 2015 року», – йдеться у рішенні.

Щодо другого періоду – з 6 березня 2015 року до 6 березня 2016 року – Загальний суд вважає, що рішення ЄС про санкції виправдовує той факт, що дії, які класифікуються як розкрадання державних коштів, є порушенням закону.

Загальний суд також встановив, що Рада ЄС, щоб виправдати введення обмежувальних заходів проти екс-президента Віктора Януковича, його сина Олександра та Клюєва, керувалась листами від української влади від 10 жовтня 2014 р. і 30 грудня 2014 р.

«Ці листи містять звіт про прогрес у різних розслідуваннях щодо цих трьох громадян України і надають достатньо доказів того, що коли у березні 2015 року рішення про заморожування їхніх коштів було продовжено, ці особи були фігурантами кримінальних проваджень у зв`язку з незаконним привласненням державних коштів або активів», – наголосив суд.

Як повідомлялося, Євросоюз запровадив санкції проти 18 колишніх українських високопосадовців 6 березня 2014 року.

6 березня 2015 року Євросоюз ухвалив рішення продовжити чинність санкцій проти колишніх українських посадовців ще на один рік.

У червні Україна подала апеляційні скарги на процедурні ухвали Загального суду ЄС у справах за позовами родини Януковича. Раніше суд скасував санкції проти загиблого молодшого сина екс-президента – Віктора.

28 січня 2016 року суд ЄС скасував санкції, запроваджені проти декількох екс-чиновників часів Януковича 6 березня 2014 року і діяли до березня 2015 року.

Водночас санкції стосовно 17 колишніх високопоставлених чиновників, дію яких було продовжено до березня 2016 року, залишаються чинними.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.