дивись.info

На Львівщині 16 вересня планують створити 85 спроможних громад

Сьогодні, 16 вересня, під час засідання колегії Львівської облдержадміністрації розглянули питання «Про адміністративно-територіальну реформу у Львівській області». Участь у засіданні взяв Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Про це інформує прес-центр ЛОДА.

Станом на сьогодні на Львівщині сформовано 16 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). 15 із них мають прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів. Ще одна, Ходорівська громада, в якій вибори провели у березні, почне працювати з 1 січня 2017 року.

За словами першого заступника голови ЛОДА Ростислава Замлинського, динаміка виглядає таким чином, що Львівщина разом із Дніпропетровською областю розділяє третє місце по Україні за кількістю утворених ОТГ.

Ці 15 ОТГ, перейшовши на прямі міжбюджетні відносини у 2016 році з державним бюджетом, отримали значний фінансовий ресурс у вигляді збільшення доходів загального фонду місцевих бюджетів, що у 7 разів перевищили уточнені показники місцевих бюджетів (які увійшли до складу ОТГ) на 2015 рік.

«Зараз, коли вже минуло практично три квартали року, можна говорити, що в результаті фінансової децентралізації і отримання додаткових переваг від об’єднання, зріс обсяг власних доходів місцевих бюджетів ОТГ у 2 рази порівняно з 2015 роком», – зауважив Ростислав Замлинський.

Цьогоріч об’єднанні територіальні громади Львівської області з різних джерел фінансування реалізують 155 проектів на загальну суму 75 млн грн. Левову частку цих коштів спрямовано на модернізацію та енергозберігаючі технології галузі освіти, на дороги, водопостачання, каналізування, освітлення та ін.

Говорячи про перспективи децентралізації перший заступник голови ЛОДА, наголосив, що впродовж 2016 року здійснено 30 ініціювань по об’єднанню територіальних громад.

Перспективним планом об’єднання територіальних громад на Львівщині передбачається створення 85 громад. «Документом передбачено створити 41 міську, 21 селищну та 23 сільських громад», – зазначив Ростислав Замлинський.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Загрузка...

Реклама