дивись.info

Школа реабілітаційної медицини УКУ допоможе постраждалим на війні

Школа реабілітаційної медицини УКУ відкриває соціальний проект «Простір можливостей», у межах якого фізичні терапевти з міжнародним досвідом надаватимуть безкоштовну реабілітаційну допомогу військовослужбовцям, сім’ям військових, переселенцям та волонтерам. Про це повідомили у ЛМР.

«Простір можливостей» стане першим проектом Реабілітаційного центру Школи реабілітаційної медицини УКУ (ШРМ), який на початку діятиме на базі спортивного залу Колегіуму УКУ.

Проект передбачає надання послуг з реабілітаційної медицини, також передбачена психологічна допомога від фахівців Інституту психічного здоров’я УКУ (проект «Простір надії»).

За словами академічного директора ШРМ Володимира Голика, на базі співпраці проектів «Простір можливостей» та «Простір надії» створюється міждисциплінарна модель співпраці, ідея якої – у наданні перехресної допомоги: з пацієнтом працюватиме  фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог.

«Пацієнти проекту – постраждалі з порушеннями функції кінцівок, м’язового тонусу, постави і ходи, координації рухів, з больовими симптомами в хребті. Фізичний терапевт нічого не нав’язує, а лише пропонує вирішення проблеми. Розробляє певний комплекс вправ з поетапністю. Пацієнти зможуть пропрацювати його як на базі центру, так і вдома. Реабілітація – це завдання, яке виконується за активною участю пацієнта, в плануванні та реалізації якого приймає участь фізичний терапевт», – пояснює Володимир Голик.

Реабілітаційну допомогу надаватимуть кваліфіковані фізичні терапевти Олександра Рягузова та Станіслав Агафонов, які мають досвід співпраці з міжнародною реабілітаційною організацією Handicap International на території України. Це всесвітня організація зі штаб-квартирою у Франції, завдання якої – надання реабілітаційної допомоги у будь-яких куточках світу впродовж 72 годин після катастрофи (військові конфлікти, землетруси, пожежі, природні катаклізми).

Під час війни на сході України протягом 2 років Handicap International працювала у прифронтовій Дніпропетровській області. До реабілітаційної допомоги залучались бельгійські, французькі та британські фізичні терапевти.

Заняття проводитимуться індивідуально або в групі до 4 осіб. Тривалість курсу – 12 занять протягом місяця, за необхідності можливе повторення курсу. Робочі дні – понеділок, середа, п’ятниця з 9 до 14 год.

«У Львові є багато волонтерських і громадських організацій, які опікуються постраждалими навіть з інших областей. Через великий запит на реабілітаційні послуги фізичних терапевтів не вистачає. Ми маємо вільні руки, і ці руки відкриті до того, щоб максимально ефективно допомагати», – зауважує Володимир Голик.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама