У НАБУ заявили, що в придбанні Лещенком квартири є ряд адмінпорушень, пов’язаних з корупцією

sergej_leschenko

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник вважає, що у придбанні народним депутатом Сергієм Лещенком квартири у центрі Києва є ряд адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник вважає, що у придбанні народним депутатом Сергієм Лещенком квартири у центрі Києва є ряд адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, пише УНІАН.

Про це Артем Ситник повідомив сьогодні на брифінгу в Києві.

«Є ряд порушень, які, ми вважаємо, підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією», - заявив він.

За словами Ситника, відповідно до статті 23 закону України «Про запобігання корупції», особи, в тому числі народні депутати, можуть приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, крім випадків, передбачених ч.1 цієї статті.

«Відповідно до статті 1 закону про запобігання корупції, подарунок – це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи надаються безоплатно або за ціною нижче мінімальної ринкової», - заявив він.

«Договір позики, який укладений між паном Лещенком і Притулою від 31 серпня 2016 року, цей договір є безвідсотковим і укладений на 10 років. Враховуючи, що на кредитному ринку України відсутні реальні можливості для отримання безпроцентних кредитів, а найнижчим орієнтиром для кредитних ставок є облікова ставка НБУ у 15%, існують ознаки можливості отриманням народним депутатом Лещенком вигоди у вигляді безпроцентної позики, що не є загальнодоступною послугою», - пояснив Ситник.

«Орієнтовна сума вигоди складає 188 тисяч гривень у 2016 році, якщо рахувати по ставці НБУ, і 565 тисяч гривень в кожному наступному році за умови зберігання облікової ставки в 15%, хоча не виключається, що вона може бути збільшена», - заявив директор НАБУ.

На думку Ситника, такі дії підпадають під ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 172 Кодексу України про адмінправопорушення.

Крім того, за його словами, встановлено, що народний депутат Лещенко вказував у декларації про майно як народний депутат у 2014 та 2015 роках місце проживання за адресою: місто Київ, вулиця Турівська, буд. 18/20, причому будь-яких членів сім’ї, які б проживали за цією адресою, у декларацію не включено.

Будинок на Франка, де знаходиться нова квартира Лещенка

Будинок на Франка, де знаходиться нова квартира Лещенка

«У той же час є депозитні рахунки (які були одним із джерелом коштів для придбання квартири – УНІАН), якими оперувала його мати, яка також прописана за цією адресою. На нашу думку, у такій ситуації цього члена сім’ї потрібно було також включати в декларацію і декларувати ті депозити, які були зараховані на її ім’я. Тим більше, сам пан Лещенко пояснює, що фактично це були його кошти, а мати лише управляла цими рахунками», - додав Ситник.

На переконання НАБУ, ці дії підпадають під частину 3 статті 172 Кодексу України про адмінправопорушення.

Нагадаємо, що 6 вересня ЗМІ написали, що Лещенко придбав квартиру площею майже 200 кв. метрів у новому будинку в центрі Києва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: