Генпрокурор України все критикує та каже, що не довіряє поліцейським

zavantazhennya

Генеральний прокурор України Юрій Луценко констатує збільшення кількості практично всіх видів злочинів, не довіряє поліцейській статистиці щодо правопорушень і критикує патрульну поліцію за неефективну роботу.

 
Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив на засіданні парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
За словами Луценка, з початку року в Україні зареєстровано 410 тисяч кримінальних правопорушень, що на 25% більше, ніж минулого року.

 
Стосовно умисних убивство Луценко зазначив, що статистичні дані МВС не відображають реальної ситуації. Вони показують зменшення цього виду злочинів з 2,1 тис. у минулому році до 1,2 тис. у поточному. Однак, зауважив Луценко, це зменшення — за рахунок зниження інтенсивності бойових дій на сході країни, в той час, як в інших областях спостерігається збільшення кількості умисних вбивств.

 
Також Луценко наголосив, що простежується тенденція до збільшення корисливих злочинів, пов`язаних з викраденням майна громадян. Такі злочини становлять 70% від усіх кримінальних правопорушень. Зокрема, поточного року кількість крадіжок зросла на 38%, на 40% збільшилась кількість грабежів, на 30% - розбійних нападів. Кількість чинення злочинів у громадських місцях зросла на 55%.
Крім того, на 16% збільшилась кількість угонів автомобілів - з 6 до 7 тисяч. В середньому за добу в Україні викрадають 33 автомобілі.

 
Зростання аварійності на дорогах спостерігається на рівні 20% і на 20% збільшилось кількість ДТП з постраждалими.
Разом з тим Луценко зазначив, що зростання рівня злочинності має не лише економічні підстави — зубожіння населення, адже, за його словами, поліція працює неефективно. Зокрема, Луценко розкритикував роботу київських патрульних за те, що вони понад рік їздять одними й тими самими маршрутами, і злочинці вже вивчили графік руху поліцейських машин, щоб не потрапляти їм на очі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: