дивись.info

Генпрокурор України все критикує та каже, що не довіряє поліцейським

Генпрокурор України все критикує та каже, що не довіряє поліцейським

Генеральний прокурор України Юрій Луценко констатує збільшення кількості практично всіх видів злочинів, не довіряє поліцейській статистиці щодо правопорушень і критикує патрульну поліцію за неефективну роботу.

 
Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив на засіданні парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
За словами Луценка, з початку року в Україні зареєстровано 410 тисяч кримінальних правопорушень, що на 25% більше, ніж минулого року.

 
Стосовно умисних убивство Луценко зазначив, що статистичні дані МВС не відображають реальної ситуації. Вони показують зменшення цього виду злочинів з 2,1 тис. у минулому році до 1,2 тис. у поточному. Однак, зауважив Луценко, це зменшення — за рахунок зниження інтенсивності бойових дій на сході країни, в той час, як в інших областях спостерігається збільшення кількості умисних вбивств.

 
Також Луценко наголосив, що простежується тенденція до збільшення корисливих злочинів, пов`язаних з викраденням майна громадян. Такі злочини становлять 70% від усіх кримінальних правопорушень. Зокрема, поточного року кількість крадіжок зросла на 38%, на 40% збільшилась кількість грабежів, на 30% – розбійних нападів. Кількість чинення злочинів у громадських місцях зросла на 55%.
Крім того, на 16% збільшилась кількість угонів автомобілів – з 6 до 7 тисяч. В середньому за добу в Україні викрадають 33 автомобілі.

 
Зростання аварійності на дорогах спостерігається на рівні 20% і на 20% збільшилось кількість ДТП з постраждалими.
Разом з тим Луценко зазначив, що зростання рівня злочинності має не лише економічні підстави — зубожіння населення, адже, за його словами, поліція працює неефективно. Зокрема, Луценко розкритикував роботу київських патрульних за те, що вони понад рік їздять одними й тими самими маршрутами, і злочинці вже вивчили графік руху поліцейських машин, щоб не потрапляти їм на очі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама