дивись.info

У Москві захопили Культурний центр України, гендиректора не пускають у будівлю

У Москві співробітники Культурного центру України з числа громадян Росії захопили будівлю Центру, гендиректора Володимира Іонова, призначеного Україною, не пускають на робоче місце, у його кабінеті змінено замок.

 
Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, співробітники центру з числа громадян РФ не пропустили в будівлю директора та українських журналістів, мотивуючи це тим, що кадрові рішення в Києві для них не важливі.

 
Як пояснив представник омбудсмена України в Росії Володимир Шрейдлер, двері заблокували співробітники, які підтримують бойовиків на Донбасі.
«Це той самий сепар, який кричав, що не треба говорити українською мовою в Центрі, котрий вимагав від мене не показувати українські посвідчення у середині будівлі», – сказав Шрейдлер.

 
За його словами, про українську культуру тут давно не згадують – причина цих дій, власне, сама будівля центру, яка знаходиться у російській столиці на старому Арбаті. Площа 4 тис. квадратних метрів, чверть з них здається бізнесменам у суборенду.
«Ситуація проста – керівництво центру сидить тут більше 15 років. Сказати що просто корупціонери – вважайте, що я промовчав. Вся справа у цій будівлі в центрі Москви, і гроші йдуть за рахунок оренди, одна оренда йде по папері, інша оренда йде зверху, нового директора, нормального, якого направили з Києва, вони не сприймають, вони загрожують фізично. Вчора, поки він зі мною зустрічався, змінили йому замок у кабінеті, щоб він не міг увійти», – сказав Шрейдлер.

 
У свою чергу генеральний директор Культурного центру України у Москві Володимир Іонов заявив, що громадяни РФ, які працювали у Центрі до його призначення, блокують його роботу.
За його словам, через те, що Центр за двосторонньою угодою працює за російським законодавством, він не може їх звільнити.
«Зараз вже зняли, але ще нещодавно у деяких працівників були у кабінетах червоні прапори та портрети деяких лідерів Російської Федерації. Кажуть, що це їх ідеологічне переконання», – сказав Іонов.
«Я думаю, що багато працівників, які тут працюють, вважають для себе цей Центр як приватну власність, вони, мабуть, забули, що це державна установа держави України. Я, як генеральний директор, призначений державою Україна, не можу потрапити у середину. Деякі працівники тут багато років працюють і вважають цей центр своєю вотчиною», – наголосив Іонов.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...