дивись.info

Мінприроди змусить керівників нацпарків і заповідників оприлюднювати плани рубок

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав Наказ №342 від 20 вересня 2016 року, яким зобов’язав керівників установ природно-заповідного фонду оприлюднювати інформацію щодо можливих планових рубок.

Зокрема картосхеми територій, а також витяги з рішень науково-технічних рад та висновки наукових установ, якими схвалено або погоджено санітарно-оздоровчі заходи.

Відповідна інформація повинна бути розміщена на офіційних веб-сайтах ПЗФ задля посилення громадського контролю за проведенням санітарно-оздоровчих заходів на територіях заповідників та національних природних парків, підпорядкованих Мінприроди.

«У підпорядкування нашого Міністерства менше 10% лісів від загального лісового фонду України. Для боротьби із лісовою корупцією ми ввели тимчасові обмеження на проведення санітарних рубок та ініціювали підготовку нових Санітарних правил лісу. Саме їх нормативні приписи зобов’язують інформувати громадськість про прозорість прийняття рішень щодо проведення відповідних санітарно-оздоровчих заходів у лісах», – пояснив Остап Семерак.

Водночас він зазначив, що Мінприроди продовжує чекати від Держлісагентства виконання зобов’язань щодо ухвалення нових Санітарних правил лісу та винесення підготовленого документа на розгляд Уряду.

«Зволікання з ухваленням Санітарних правил грає проти природи і збереження національних багатств. Ми продовжуємо чекати від Держлісагенства нових чітких правил щодо проведення рубок, а також готовності долучитися на практиці до розширення заповідних територій. У Міністерстві аграрної політики, якому підпорядковується Держлісагентство, всіляко запевняють у підтримці протидії лісовому браконьєрству. Поки що ми чекаємо від них на реальні кроки, а паралельно намагаємося навести порядок на заповідних територіях, підпорядкованих Міністерству. Звісно, за кілька місяців складно змінити менталість «заробітчан» на деревині та зламати схеми, яка впроваджувалася не одне десятилліття. Ми повинні жорстко регламентувати суцільну санітарну рубку й зловживання на її підгрунті», – резюмував Міністр.

Як відомо, раніше Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав наказ про заборону санітарних вирубок у межах заповідників та національних природних парків. Відповідне рішення опубліковане й на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів. Рубки були зупинені до внесення змін у Санітарні правила в лісах України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 року № 555″.

Нагадаємо, у нових Санітарних правилах удосконалено механізм призначення та здійсненнч санітарно-оздоровчих заходів у лісах, передбачено обмеження, а на окремих ділянках лісу природно-заповідного фонду і навколо місць гніздування рідкісних хижих птахів – повну заборону проведення санітарних рубок, запроваджено більш жорсткі критерії щодо принципів лісогосподарювання, які відповідають вимогам Всеєвропейської стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.