дивись.info

65 років у землі пролежав архів українського підпілля

65 років у землі пролежав архів українського підпілля

У Золочівському районі Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» знайшло архів українського підпілля, який пролежав під землею 65 років.

23 вересня 2016 року, Громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять», у с. Зашків Золочівського району Львівської області, проводила пошукові дослідження місць ймовірних захоронень вояків Робітничої Селянської Червоної Армії та українських військовиків з 14 піхотної дивізії зброї СС «Галичина». Захоронення військовослужбовців виникли наприкінці липня 1944 року під час боїв між німецькими та радянськими збройними формуваннями.

Під час шурфування ймовірних місць захоронень, на глибині 0,4 м. від сучасної поверхні, членом Товариства «Пам’ять» Орестом Легою було знайдено металеву 40 літрову ємкість (молочний бідон). Дослідивши вміст бідону з’ясували, що в ньому зберігаються різні друковані матеріали українського визвольного підпілля, які використовувались в боротьбі проти московських окупантів на Золочівщині в 1951 році. Стан збереження документів дуже добрий. Знахідку передано для консервації та дослідження директору меморіального музею «Тюрма на Лонцького»  Руслану Забілому.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Загрузка...

Реклама