дивись.info

Суд став на бік лісівників, бо митники неправильно зважили деревину

Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Закарпатської митниці ДФС щодо затримки на станції перетину кордону Чоп чотирьох залізничних вагонів з паливними дровами державного підприємства «Славутське лісове господарство». Про це повідомляє Державне агентство лісових ресурсів.

Як зазначається в постанові суду, затримання вагонів Закарпатською митницею було вчинено, зокрема на підставі розпорядження голови Закарпатської ОДА від 13.05.2016 р. № 236 про заборону експорту деревини паливної у Закарпатській області довжиною більше одного метра.

Однак суд врахував той факт, що вказане розпорядження, згідно з іншим розпорядженням від 18.08.2016 р. № 400, визнано таким, що втратило чинність.

Варто зазначити, що Закарпатська митниця ДФС почала проводити зважування деревини з метою встановлення невідповідності фактичної ваги товару зазначеній в товаросупровідних документах.

Проте зважування відбувалося з порушеннями і вимірювалося в тоннах. Як відомо, відповідно до стандартів, відвантаження паливної деревини здійснюється в щільних метрах кубічних, про що вказано і у вантажно-митних деклараціях.

Необхідно взяти до уваги і той факт, що деревина на момент початку зважування вже більше 60 днів знаходилася в напіврозвантажених вагонах при середній температурі повітря +25º С під відкритим небом, внаслідок чого деревина всохла, а її вага зменшилась.

Також у рішенні суду зазначається, що за результатами митного огляду, за участю представників Закарпатської торгово-промислової палати, встановлено відповідність лісоматеріалів вимогам дров по ГОСТ 3243-88, код УКТ ЗЕД 4401 «деревина паливна».

Таким чином, позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльність Закарпатської митниці ДФС було задоволено.

Зазначимо, що на сьогодні у різних областях України тривають суди щодо відповідних позовів від інших лісгоспів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама