дивись.info

Швеція відновить призов до армії у 2018 році

Швеція відновить призов до армії у 2018 році
Photo: Soren Andersson/EPA

Швеція збирається відновити загальну військову повинність через вісім років після її скасування, повідомляє The Guardian. Щорічно в армію будуть закликати близько 4000 призовників обох статей.

В останній раз скандинавська країна стикалася з війною на своїй території два століття тому назад. Загальний призов до армії був скасований в Швеції в 2010 році, коли його визнали неефективним для сучасних потреб армії.

«Я сподіваюся, ми зробимо заклик більш стабільним, надійним і функціональним», – каже міністр оборони країни Петер Хультквіст. Парламент швидше за все прийме законопроект, узгоджений як лівим більшістю, так і правоцентристської опозицією.

Перший заклик торкнеться громадян Швеції, які народилися після 1999 року. На думку Йохана Остерберг, співробітника Інституту оборонних досліджень, практика скасування призову показала, що добровольців недостатньо для забезпечення якісних і кількісних показників армії.

Швеція не є членом Північноатлантичного Альянсу. Партнерська угода за програмою світу між Швецією і НАТО була підписана в 1994 році.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.