дивись.info

На Львівщині поліція проводить місячник добровільної здачі зброї

До кінця жовтня громадяни мають можливість добровільно звернутися у підрозділи поліції  щоб здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби, що зберігаються незаконно, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. 

Операція проводиться з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї та вибухівки, а також профілактики злочинів, пов’язаних з їх використанням. У першу чергу це стосується мисливців та громадян – учасників АТО.

«Мешканці можуть звертатись до відділів чи відділень поліції по місцю проживання, а також у підрозділи дозвільної системи. Як і раніше, мисливські гладкоствольні рушниці та газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ і якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину, відповідно до ч.3 ст.263 КК України можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись  нею. У цьому випадку громадяни звільняються від відповідальності», – зазначив начальник відділу дозвільної системи Головного управління Національної поліції у Львівській області підполковник поліції Віктор Катерина.

У ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) КК України за операції з вогнепальною зброєю (крім гладкоствольної мисливської),бойовими припасами або вибуховими речовинами (пристроями) передбачене позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Щодо гладкоствольної мисливської зброї – передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.190 (придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ)КУпАП, а саме – накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Кримінальна відповідальність настає також у випадку виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін.). Відповідно до ч.2 ст.263 порушникам загрожує покарання – штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама