дивись.info

В Іспанії почався розгляд найбільшої корупційної справи

В Іспанії почався розгляд найбільшої корупційної справи
Франсиско Корреа (R) називав себе "Дон Віто"

У Мадриді розпочався судовий процес над 37 фігурантами найбільшого в історії країни корупційної справи «Гюртель», повідомляє BBC. Серед обвинувачених – високопоставлені діячі правлячої Народної партії.

Корупційну мережу, в якій фірмам за хабарі роздавались великі контракти, заснував, за версією слідства, Франсиско Корреа. Також в справі фігурують три колишніх скарбника Народної партії, один з яких, Луїс Барсенас, звинувачується в переказі великих грошових сум з Швейцарії і розподілу їх по чиновниках. Корреа загрожує 125 років позбавлення волі, три роки він уже провів у в’язниці.

Ключову роль у розкритті корупційної мережі «Гюртель» зіграла колишня держслужбовець Ана Гаррідо. Близько десяти років тому вона виявила мережу фірм, що діють під прикриттям мера Мадрида, члена Народної партії. Коли про знахідку дізнався місцевий суддя Бальтазар Гарсон, чиновники довели Гаррідо на роботі до сильної депресії і зруйнували її кар’єру.

У 2014 році через справу «Гюртель» у відставку пішла міністр охорони здоров’я Іспанії Ана Мато. На думку слідчих, Мато могла бути причетна до оборудок свого колишнього чоловіка Хесуса Сепульведа, який проходить у цій корупційній справі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.