дивись.info

Заповідник «Розточчя» включать до спадщини ЮНЕСКО

Заповідник «Розточчя» включать до спадщини ЮНЕСКО

Природний заповідник «Розточчя» – за крок до включення до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

У середу, 5 жовтня, у природному заповіднику «Розточчя» за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, природоохоронних установ, науковців та громадськості відбулася зустріч з міжнародним експертом IUCN (Міжнародного союзу охорони природи) Куміко Йонеда (Японія). Її учасники обговорили питання збереження старовікових букових лісів заповідника.

Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львіської ОДА Руслан Гречаник.

За його словами, на території природного заповідника «Розточчя» є унікальна ділянка старовікових букових лісів площею 384,8 га, яка претендує на включення до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Вони збереглися завдяки тому, що ця територія віднесена до природно-заповідного фонду, де поширюється особливий режим охорони та використання.

«Саме обстеження номінованого об`єкту букових пралісів та старовікових лісів на їх відповідність вимогам Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО незалежним експертом Куміко Йонедою є надзвичайно важливим етапом та завершальним перед розглядом відповідної комісії ЮНЕСКО», – наголосив Руслан Гречаник.

Загалом департамент екології та природних ресурсів ЛОДА зацікавлений у включенні таких ділянок до Світової природної спадщини, оскільки це дає додаткові гарантії збереження унікальних природних комплексів, підвищує престиж території, привертає увагу світової спільноти, а також забезпечує можливість залучення фінансових коштів, перш за все з Фонду Світової спадщини.

Рішення щодо віднесення старовікових букових лісів природного заповідника «Розточчя» до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО буде прийнято в червні 2017 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама