дивись.info

На Львівщині на захист інтересів дітей до суду подано позовів на суму 300 тисяч

Ювенальними прокурорами на захист інтересів дітей до суду подано позовів на суму 300 тисяч гривень.

Про це повідомляє Прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема, ювенальні прокурори реагували на порушення майнових, житлових прав дітей соціально вразливої категорії.

Так, Дрогобицькою місцевою прокуратурою вжито заходів з метою відновлення прав 3 дітей, позбавлених батьківського піклування, на житловий будинок вартістю більше 90 тисяч гривень у Дрогобичі. Помешкання було продане на підставі підроблених їх батьком документів та без дозволу органу опіки і піклування. Відтак, прокуратурою пред’явлено до суду позов в інтересах цих неповнолітніх про визнання недійсним договорів купівлі-продажу, скасування державної реєстрації та звільнення новими власниками житла.

Також, Радехівською місцевою прокуратурою подано до суду позов про визнання за 3 дітьми-сиротами права власності в порядку спадкування на житловий будинок та господарські споруди вартістю більше 100 тисяч гривень, оскільки на це майно покійною матір’ю не оформлено належним чином документів. Зазначений позов уже задоволено та відновлено права сиріт.

Крім того, ювенальні прокурори звертались до судів у зв’язку із порушенням прав неповнолітніх щодо отримання належних їм соціальних стипендій та виплат.

До прикладу, лише після втручання у судовому порядку Самбірської та Стрийської місцевих прокуратур, виплачено 28 тисяч гривень одноразової грошової допомоги дітям – випускникам шкіл-інтернатів, а завдяки Червоноградській місцевій прокуратурі стягнуто майже 20 тисяч гривень стипендії на користь студента, якому виплати нараховувались у меншому розмірі, ніж це передбачено Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Ще 6 аналогічних позовів Львівської місцевої прокуратури №1 та Червоноградської місцевої прокуратури на загальну суму 52 тисячі гривень гривень перебувають на розгляді в судах.

Загалом, органами прокуратури області у поточному році на захист прав дітей до суду пред’явлено 16 позовів на загальну суму понад 300 тисяч гривень, з яких уже реально виконано на суму 145 тисяч гривень. Крім того, за втручання прокурорів поновлено права 75 дітей.

Також, з метою недопущення порушення прав неповнолітніх ювенальними прокурорами у поточному році забезпечено участь у розгляді судами 67 справ про усиновлення дітей іноземцями, позбавлення батьківських прав та відібрання дітей у батьків без позбавлення батьківських прав тощо.

Водночас за результатами здійснення представницької діяльності у сфері захисту прав і свобод дітей місцевими прокуратурами зареєстровано 5 кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких триває.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама