дивись.info

Прокуратура вимагає закрити Самбірський ІТТ

Прокуратура Львівської області вимагає призупинити функціонування ізолятора тимчасового тримання Самбірського відділу поліції, звідки нещодавно втекли троє затриманих. Про це повідомили у прес-службі відомства.

Прокуратурою Львівської області за наслідками проведеної перевірки в ізоляторі тимчасового тримання Самбірського відділу поліції ГУ НП у Львівській області виявлено порушення Закону України «Про попереднє ув’язнення» щодо забезпечення належної охорони затриманих і взятих під варту осіб.

Зокрема, встановлено, що у жодній із камер зазначеної установи поліції не працюють засоби відеоспостереження. Крім цього, не створено спеціальних зон із використанням службових собак для їх вільного пересування у нічний час та охорони території ІТТ. Такі порушення та неналежне виконання працівниками поліції своїх службових повноважень призвели до того, що із вказаного ІТТ 16 жовтня втекли троє осіб, яким судом було обрано запобіжні заходи у вигляді взяття під варту за вчинення тяжких злочинів.

Також, в установі не дотримуються конституційні права громадян щодо матеріально-побутового, медичного забезпечення. Так, немає кімнати для короткострокових побачень з родичами або іншими особами, відсутні належно укомплектовані універсальні медичні аптечки з розрахунку на кожну камеру тощо.

Зазначимо, що ці порушення мають тривалий характер, у зв’язку із чим органами прокуратури області неодноразово, упродовж поточного та минулого років, вносились документи реагування.

Відтак, прокуратурою Львівської області на адресу керівництва ГУ НП у Львівській області внесено вказівку про призупинення функціонування ізолятора тимчасового тримання Самбірського ВП ГУ НП України у Львівській області до усунення виявлених порушень законодавства.

Загалом, цьогоріч прокурорами внесено уже 18 документів реагування з аналогічних питань щодо діяльності спеціальних установ поліції.

Нагадаємо, 16 жовтня, у Самбірському ізоляторі тимчасового тримання було виявлено відсутність трьох зловмисників, котрі утримувались там за рішеннями суду.

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.