дивись.info

ВР закликала міжнародні організації засудити російську агресію в Сирії

ВР закликала міжнародні організації засудити російську агресію в Сирії

Верховна Рада закликала організації та парламенти іноземних держав засудити дії сирійського режиму і підрозділів ЗС Росії.

Про це повідомляє парламентський кореспондент ІА Дивись.info.

Верховна РАДА прийняла проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій, парламентів держав-членів ОБСЄ та Організації ісламського співробітництва щодо останніх подій в Сирії.

За проголосувало – 241.

У зверненні міститься заклик до Ради безпеки ООН створити міжнародну групу слідчих з розслідування воєнних злочинів сирійського режиму та його союзника – РФ.

Також депутати закликали всіх членів Радбезу ООН у повній мірі взяти на себе відповідальність за попередження подальшого загострення конфлікту і вжити заходів для запобігання гуманітарній катастрофі, яка розгортається на очах у всього людства і загрожує повторенням трагедій на кшталт Сребрениці, Руанди і Грозного.

ВР закликала міжнародні організації, зокрема ООН та Європейський Союз посилити тиск на режим Володимира Путіна з метою примушення Росії дотримуватися норм міжнародного права, прав людини та міжнародного гуманітарного права в ході збройного конфлікту в Сирії.

Також парламент закликав усі причетні сторони сприяти створенню необхідних передумов для відновлення політичного процесу врегулювання, спрямованого на створення інклюзивної перехідної влади в Сирії, а також припинити активні бойові дії на всій території Сирії, зокрема в Алеппо, і дотримуватися режиму припинення вогню відповідно до резолюції Ради безпеки ООН 2268 (2016).

ВР закликала сторони збройного конфлікту забезпечити умови для створення гуманітарних коридорів для евакуації поранених.

У зверненні міститься заклик до сторін збройного конфлікту, зокрема РФ відмовитися від застосування нападів невибіркового характеру і зброї невибіркової дії, а також інших заборонених засобів і методів ведення війни в ході бойових дій у Сирії, зокрема від застосування авіації та артилерії в місцях скупчення та проживання цивільного населення.

Також парламент закликав сторони збройного конфлікту розпочати переговори щодо політичного врегулювання конфлікту в Сирії на основі резолюцій Ради безпеки ООН.
Міжнародні організації депутати закликають розслідувати випадки серйозних порушень міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права в ході збройного конфлікту в Сирії, зокрема воєнних злочинів і злочинів проти людяності, і притягнути до відповідальності осіб, що скоїли найсерйозніші злочини в ході збройного конфлікту на території Сирії; міжнародні організації та парламенти іноземних держав – засудити дії РФ, пов’язані з використанням збройного конфлікту в Сирії як випробувального полігону для новітніх систем і видів озброєнь.

В документі йдеться: «Триваючий шостий рік поспіль збройний конфлікт у Сирії та останні трагічні події, що розгортаються на наших очах у Східному Алеппо, зокрема зухвале бомбардування гуманітарного конвою ООН 19 вересня 2016 року та варварські методи тотального винищення цивільного населення, змушує Верховну Раду України зробити звернення».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.