дивись.info

Верховна Рада схвалила обмеження доступу російської друкованої продукції в Україну

Сьогодні, 20 жовтня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» (реєстраційний № 5114).

Про це повідомляє парламентський кореспондент Дивись.info.

Законопроектом пропонується запровадити дозвільний принцип для поширення всієї книжкової продукції походження з країни-агресора. Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, депутат Микола Княжицький вказав, що у законопроекті немає визначення, яка саме продукція є такою, що походить з держави-агресора.

Під час обговорення народний депутат Олег Мусій також зазначив, що лише такою формою заборони Україна не мала би обмежитись. «У церквах РПЦ є маса друкованої продукції власного виробництва, тому заборона продукції тільки з країни-агресора недостатня», – вважає депутат.

Також, за словами Княжицького, якщо виходити з того, що критерієм необхідності отримання дозволу на ввезення такої літератури є перетин кордону з Росією, то може скластися ситуація, що книги ввозитимуть через Білорусь або країни ЄС. І складеться ситуація, що жодного захисту від постачання в Україну такої продукції не буде.

Низка народних депутатів також наголосили на необхідності серйозного доопрацювання даного законопроекту до другого читання.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.