дивись.info

Які свята рекомендувало МОН відзначати у дитячих садках для виховання патріотизму

Міністерство освіти і науки України рекомендувало керівникам дошкільних навчальних закладів перелік народних традицій, свят та обрядів для використання в роботі з дітьми дошкільного віку, інформує Дзеркало тижня.

Виховання дітей на основі національної обрядовості прищеплює любов до української мови, рідного краю, формує громадянську свідомість та виховує естетично розвинену особистість.

«У календарних традиціях, звичаях і обрядах сконцентрована багатовікова культура українського народу», – йдеться у листі МОН.

Міністерство рекомендує у дошкільному навчальному закладі проводити народні свята та окремі обряди відповідно до календарної сезонності. Зокрема, восени – Покрови, свято врожаю; взимку – Святого Миколая, Різдвяні свята, Стрітення; навесні – Великодні свята та різноманітні веснянки; влітку – Зелені свята, Івана Купала, обжинки, Спаса тощо. Проте, як наголошено в документі, педагогічний колектив може самостійно визначати тематику таких свят, узгодивши її з батьками дошкільнят.

У липні 2015 року Кабінет Міністрів України створив Міжвідомчу комісію з питань національно-патріотичного виховання.

У жовтні 2015 року президент Петро Порошенко підписав указ «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.