дивись.info

В Україні хочуть фінансувати страхову медицину за рахунок загальної системи оподаткування

Міністерство охорони здоров`я України пропонує фінансувати систему медичного страхування із загальної системи оподаткування, повідомив журналістам заступник міністра охорони здоров`я Павло Ковтонюк, інформує УНІАН. 

Як повідомили у міністрестві, в різних країнах практикують різні варіанти страхових внесків, наприклад, сплата внесків роботодавцями з фонду оплати праці, внески з працівників. Але ці системи не можуть бути впроваджені в Україні, оскільки це створить додаткове навантаження на бізнес.

Також Ковтонюк зазначив, що в Україні існує великий тіньовий сектор оплати праці, з якого податки на страхування не сплачуватимться.

За його словами, є другий варіант, який також використовує багато країн. І цей варіант називається – загальні податки.

« Чим хороші загальні податки? Їх сплачують усі люди, просто купуючи речі. Коли ви їхали на громадському транспорті ви платили загальний податок, тому що в квиток на автобус входить акциз на бензин. У тому числі загальні податки платить і тіньовий сектор, тому що він витрачає зароблені кошти», – зазначив Ковтонюк.

«Ми віримо, що для України найкращим на сьогодні способом є використання загальних податків як інструменту збору внесків з громадян», – сказав він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.