дивись.info

У Львові рятують цінні сецесійні балкони

У Львові рятують цінні сецесійні балкони

У Львові, на вулиці Дорошенка, 15, реставрують сім балконів сецесійної будівлі. Про це повідомляє Львівська міська рада.

Сецесійну будівлю на вулиці Дорошенка, 15 вже понад сторіччя прикрашають 7 ажурних балконів. Цікаво, що на кожному поверсі балкони є різними: на другому поверсі балюстрада виконана з романцементу типового розчину для того часу (основа та специфіка такого розчину – спеціально випалений вапняк) із металевим декором, на третьому та четвертому – огородження металеві, а балконні плити мають декоративні кронштейни.

Хоч металеві огородження були ще в досить доброму стані, балконні плити за 100 років зазнали великих руйнувань. В найгіршому стані були балкони четвертого поверху – кутовий балкон через зруйнований дах постійно заливало водою, плити інших балконів також руйнувались від опадів і поросли мохом.

Реставраційні роботи, які розпочались у серпні 2016 року, передбачають такі заходи:

розчищення і доповнення втрачених частин та зміцнення плит, а також інших елементів балконів;

розчищення та захист металевих несучих елементів плит;

виготовлення балюстради із романцементу;

встановлення гідроізоляції;

встановлення морозостійкої плитки;

реставрація металевого огородження.

Всі балкони реставрують в рамках програми співфінансування реставрації балконів, що втілюється проектом «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ та ЛМР). Виконавцем робіт є ПП «ОБЕРІГ ГРУП», архітектор проекту Ярко Столярчук.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.