дивись.info

Понад 700 журналістів загинули за останнє десятиліття у світі

 За останні десять років у світі при виконанні службового обов`язку було вбито понад 700 журналістів.

Про це заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун з нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів, повідомляє Центр новин ООН.

«Понад 700 журналістів загинули за останнє десятиліття: іншими словами, кожні п`ять днів один журналіст позбувся життя тільки за те, що він доводив до громадськості останні новини та інформацію», – зазначив генсек ООН.
Він наголосив, що багато журналістів гинуть у конфліктах, які вони так безстрашно висвітлюють. Разом з тим дуже багатьох змушують замовкнути з допомогою насильства і в мирних умовах. «Розкривається лише сім відсотків таких злочинів …», – додав Пан Гі Мун. За його словами, безкарність посилює страх серед журналістів і дозволяє урядам безперешкодно застосовувати цензуру.

«Ми повинні докладати більше зусиль для того, щоб протистояти цій тенденції і гарантувати свободу діяльності засобів масової інформації. Не можна допускати, щоб журналісти були змушені займатися самоцензурою, побоюючись за своє життя», – заявив генсек ООН. Він також закликав покінчити з безкарністю та гарантувати журналістам право говорити правду можновладцям.

До слова, сьогодні, 2 листопада, втретє відзначається Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.