дивись.info

Путіна і Кадирова включили у список «ворогів вільної преси»

Міжнародна організація захисту свободи ЗМІ «Репортери без кордонів» включила у список «ворогів вільної преси» президента Росії Володимира Путіна і главу Чечні Рамзана Кадирова, передає телеканал «Дождь».

Організація зазначає, що у Путіна завжди була «домінуюча тяга до контролю», яка позначилася на свободі ЗМІ в Росії. Зокрема, «Репортери без кордонів» згадують контроль Кремля над багатьма телеканалами у 2000-ті роки і вплив влади Росії, що посилюється, на Інтернет.

У Чечні, на думку організації, «незалежна журналістика була знищена» за «режиму» Кадирова. «Репортери без кордонів» наголошують, що будь-який критик влади Кадирова може стати жертвою спецслужб за коментар у соціальних мережах.
«У Росії зараз менше свободи для висловлювання думок, ніж у будь-коли з часів розпаду Радянського союзу», – констатують «Репортери без кордонів».
У список «ворогів вільної преси» також потрапили, зокрема, глави Єгипту, Венесуели, Північної Кореї, Туреччини, Куби, Ірану, Китаю, Сирії, Туркменістану, Білорусі, Казахстану та Азербайджану. Крім того, там фігурують, наприклад, терористичні організації «Ісламська держава» і «Талібан».

Путін не залишає список з 2000 року, коли він вступив на посаду президента, Кадиров – з 2005 року.
За даними «Репортерів без кордонів», Росія займає 148 зі 180 місць у рейтингу свободи преси.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.