дивись.info

Рада має намір запровадити в Україні інститут медіації

Рада має намір запровадити в Україні інститут медіації

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, що дозволить звертатись до кваліфікованих посередників, які допоможуть у провадженні різних видів спірних справ. Так звана медіація – це спосіб провадження мирових перемовин та укладання мирових угод, про це повідомляє парламентський кореспондент ІА Дивись.info.

За словами нардепа з фракції «Самопоміч» Олени Сотник, що медіація дасть змогу у справах про розлучення зберегти психіку дитини та гарні відносини батьків. Вона також наголосила, що припинити медіація можна буде в будь-який момент.

20161103115113_img_9074
нардеп Олена Сотник, фракція «Самопоміч» Олени Сотник / Фото Юлія Сівакова

Депутат Леонід Ємець з «Народного фронту» стверджує: «Ми даємо можливість людям не годувати адвокатів, а якнайшвидше закрити справу».

Натомість нардеп Вікторія Пташник звертає увагу, що запровадження медіації – це послідовне виконання судової реформи, яка зараз є в Україні. А звернутись до медіаторів чи ні – це воля сторін, які хочуть поза судовим процесом вирішити свою справу.

Також депутат Іван Крулько висловив думку, що даний законопроект чітко визначає кваліфікації умови медіаторів, а також він не позбавляє громадянина можливості звертатись до суду.

20161103120156_img_9085
нардеп Леонід Ємець, «Народного фронт» / Фото Юлія Сівакова

Законопроект прийняли за основу 238-ма голосами народних депутатів.

Додамо, що згідно із законопроектом, медіатором не може виступати адвокат, представник та/або законний представник сторони медіації. Особа не може виступати адвокатом або представником сторони медіації у справі (провадженні), в якій вона надавала або надає послуги медіатора.

Медіатором може бути фізична особа, яка досягла 25 років, має вищу або професійно-технічну освіту та пройшла професійне навчання медіації, що має включати 90 академічних годин початкового навчання, в тому числі, не менше 45 академічних годин навчання практичним навичкам. Спеціальна підготовка медіаторів здійснюється фізичними та юридичними особами, програми яких були акредитовані об’єднаннями медіаторів.

Медіатором не може бути, зокрема, особа, звільнена з посади судді, прокурора, слідчого, з державної служби або із служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення; яка перебуває на державній службі.

Інформація щодо медіації є конфіденційною, якщо сторони медіації письмово не домовилися про інше. Домовленості, досягнуті сторонами за результатами медіації, можуть бути викладені письмово в договорі. Якщо вона проводилася у межах кримінального провадження, судового або третейського розгляду справи або виконавчого провадження, її результати, які стосуються безпосередньо предмету позову або кримінального провадження, оформлюються мировою угодою, угодою про примирення або іншим документом відповідно до вимог чинного законодавства. Договір, досягнутий за результатами медіації, є обов’язковим для виконання сторонами у визначені ним строки та спосіб.

Витрати, пов’язані з медіацією, складаються із винагороди медіатора та витрат, пов’язаних із матеріально-технічним і організаційним забезпеченням проведення медіації. Витрати покриваються сторонами медіації в рівних частках, якщо сторони в договорі про проведення медіації не погодили інший принцип розподілу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Загрузка...

Реклама