Підвищення мінімальної зарплати може понести за собою скорочення, - експерт
Таку думку в коментарі газеті «Ратуша» висловив кандидат економічних наук, керівник ЛОГО «Асоціація українських науковців «Економіка. Екологія. Соціум» Ігор Лисий.
Таку думку в коментарі газеті «Ратуша» висловив кандидат економічних наук, керівник ЛОГО «Асоціація українських науковців «Економіка. Екологія. Соціум» Ігор Лисий.
Зокрема, експерт вважає, що детінізація економіки – потрібна справа, але вона може понести за собою переведення людей у державних установах зі ставки на півставки.
«Може бути проблема з бюджетними структурами. Адже навряд чи там людям виплачували заробітні плати у конвертах. Скоріше за все, той рівень мінімальних зарплат, який було зафіксовано, такий і був. Тому збільшення мінімалки може призвести до того, що бюджетні установи, за відсутності додаткового фінансування, задля виконання норм закону і задля економії будуть переводити людей на менші ставки. Наприклад, сьогодні людина працює на повну ставку й отримує півтора тисячі, а після Нового року вона зможе отримувати ті ж гроші, просто працюватиме на півставки. Крім того, такі зміни можуть призвести й до додаткових скорочень у бюджетній сфері. Це серйозні ризики, про які ми говоримо, — каже він. — Крім того, ситуація може призвести до того, що не буде очікуваного надходження до бюджету. А саме: за рахунок збільшення відкритої частини зарплати не зростуть надходження єдиного соціального внеску. Бо є одна важлива проблема — величезна дірка, що існує в Пенсійному фонді. Планувалось, що офіційне збільшення мінімальної зарплати дасть додаткове збільшення нарахувань на цю зарплату та надходження грошей, що зможуть покрити дефіцит Пенсійного фонду. Тепер ці дефіцитні кошти для виплати пенсій та інших соціальних виплат громадян беруть прямо з держбюджету».