дивись.info

МВС просить нагороджених зброєю не дозволяти розголошувати їхні дані

МВС просить нагороджених зброєю не дозволяти розголошувати їхні дані

Власники нагородної вогнепальної зброї почали отримувати листи від МВС з проханням підписати звернення, в якому не дозволяють надавати відомості про нагородження. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

«Країна та люди мають знати своїх героїв. Саме тому два тижні тому звернулася до Міністра внутрішніх справ зі зверненням, в якому попросила надати інформацію про тих людей, які отримали нагородну зброю протягом 2014-2016 років. Зрештою, людина, яка отримала зброю як нагороду, повинна мати неабиякі заслуги перед державою та людьми, тому окремий інтерес становить підстава нагородження», – написала Сироїд.

Політик зазначила, що вважає дивним, коли перелік осіб, які були нагороджені зброєю, не є публічним.

«Це досить дивна практика нагородження – приховувати імена людей, гідних державних нагород. Ми знаємо Героїв України, знаємо їхні прізвища, їхні подвиги, можемо побачити їхні обличчя. То чого ж ми не знаємо людей, які отримали від держави таку високу відзнаку як відзнака МВС «Вогнепальна зброя»?» – написала віце-спікер.

Однак після цього депутатського запиту Міністерство внутрішніх справ почало надсилати листи власникам нагородної зброї.

«Ще більше здивування викликають листи від МВС, які почали отримувати власники нагородної зброї. МВС просить підписати звернення, в якому власник нагородної зброї забороняє МВС надавати відомості щодо нагородження, посилаючись на закон «Про захист персональних даних». Шановні представники МВС: ані прізвище, ані нагорода, ані підстава для нагороди не є персональними даними. Вся ця інформація – це суспільне визнання.

Я з нетерпінням чекаю від МВС на інформацію щодо тих людей, які були нагороджені зброєю, щоб ці люди нарешті отримали належну оцінку від суспільства», – підсумувала Оксана Сироїд.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.