дивись.info

На Львівщині відкрили унікальну котельню, яка дозволить заощаджувати мільйони (Фото)

На Львівщині відкрили унікальну котельню, яка дозволить заощаджувати мільйони (Фото)
Твердопаливна котельня у Трускавці

Сучасну твердопаливну котельню відкрили 11 листопада на території санаторію у Трускавці, що на Львівщині. Нова котельня дозволить підприємству щорічно заощаджувати до мільйона гривень.

Нова твердопаливна котельня у медичному реабілітаційному центрі «Перлина Прикарпаття», яке розташовується у Трускавці, запрацювала 11 листопада, повідомляє ІА Дивись.info.

Сучасна котельня замінила стару газову і тепер, за прогнозами керівників «Перлини», дозволить витрачати менше блакитного палива та, відповідно, заощаджувати бюджетні кошти.

«Ми встановили два котли з реальною потужністю півтора мегавати. Вони будуть опалювати цілий санаторій, — каже Максим Козицький, директор компанії «Еко-Оптіма», яка і встановила котельню. — Ця установка дозволить економити близько 420 тисяч кубометрів газу щорічно. Котельня працює на щепі, яку збирають поблизу цієї ж місцевості».

Встановлення котельні обійшлося у понад 6 мільйонів гривень. Але, як зауважив директор МРЦ «Перлина Прикарпаття» Олександр Шишко, усе оплатила і ввела в експлуатацію компанія «Еко-Оптіма».

«Ми 10 місяців тому почали думати, як перейти на енергоощадні технології. І згодом вийшли на «Еко-Оптіма», яка все і профінансувала, і встановила. Відтак, наш санаторій зможе щороку заощаджувати близько мільйона гривень бюджетних коштів», — каже Олександр Шишко.

За словами голови Львівської ОДА Олега Синютки, цінність цього об’єкту полягає у двох аспектах. По-перше, це альтернативне джерело енергії, а по-друге, це найбільший теплоенергетичний об’єкт зі щепи на території Львівської області.

Нагадаємо,  жовтні на Львівщині запрацювала найпотужніша на правобережній Україні вітрова електростанція.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.