дивись.info

Україна відзначає річницю від Дня народження Костя Левицького

Україна відзначає річницю від Дня народження Костя Левицького
фото: Культурно-історичний календар України

Сьогодні Україна вшановує пам’ять про українського державного діяча, одного із найвизначніших політичних діячів Галичини кінця ХІХ століття та голову Державного Секретаріату ЗУНР Костянтина Левицького. У народі та науковій літературі – Костя Левицького.

Народився громадський та політичний діяч 12 листопада 1859-го року. У історію ввійшов своєю діяльністю  на посаді керівника Держсекретаріату ЗУНР. Зокрема, в умовах розпаду Австро-Угорської імперії парламентарії сформували Українську Національну Раду та взяли курс на створення незалежної держави. 31 жовтня 1918 р. львівська делегація Ради під проводом Костя Левицького ухвалила рішення про збройне повстання. 9 листопада УНРада під головуванням Костя Левицького схвалила опрацьовану за його участі тимчасову Конституцію ЗУНР.

Помер 12 листопада 1941 року. Похований на Янівському меморіальному цвинтарі поруч з генералом Мироном Тарнавським.

В надгробному слові митрополит Йосип Сліпий, відзначаючи величезні заслуги Костя Левицького, назвав його «керманичем політичного життя народу до останньої хвилини».

ІА Дивись.info пропонує вашій увазі найвідоміші вислови Костя Левицького.

  • Творити для себе економічні установи може тільки нарід самосвідомий, а дійти до свободи національної – може тільки нарід економічно незалежний, значить заможний
  • В політиці потрібно брати що можна і поки час, щоб не було запізно
  • Ми повинні вибирати на політиків сам цвіт нашої інтелігенції
  • Працювати треба ідейно, щоб дати свою духовну лепту для рідного народу
  • «Конституція» є гарантом життя та свободи кожного громадянина держави
  • Міжнаціональні суперечності шкодять соціальному, культурному й економічному прогресу й роблять його майже неможливим, і тому всі повинні бути готовими співпрацювати над справою національного порозуміння
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.