дивись.info

Україна опустилася у рейтингу свободи Інтернету

Україна опустилась до 38 місця в щорічному рейтингу свободи Інтернету, складеному міжнародною правозахисною організацією Freedom House, передає УНН з посиланням на її офіційний сайт.

«Хоч Україна і опустилась до 38 місця у рейтингу, вона залишається «частково вільною», – йдеться у повідомленні.

Організація наголошує, що в Україні не блокуються соцмережі та інформаційні додатки, однак є випадки обмеження доступу до інформації та арештів блогерів і активістів.

Правозахисники зазначили, що ринок Інтернету в Україні зростає, однак він у той же час страждає від важкої економічної ситуації, анексії Криму та кризи на сході, де, зокрема, відбулося пошкодження необхідної інфраструктури.

В організації наголосили на тому, що на відміну від традиційних медіа, доступ до онлайн-контенту на підконтрольній українському уряду території не зазнав значного впливу окупації Росією Криму та її участі у війні на сході, але в той же час, десятки українських сайтів зазнали цензури на підконтрольному бойовикам Донбасі.

Freedom House стверджує, що чиновники все частіше намагалися впливати на соцмережі зі спробами боротися з антиукраїнською риторикою, ув’язнювати користувачів за сепаратистські чи екстремістські висловлювання.

В організації також додали, що загалом фізичний тиск на коментаторів в Інтернеті ослаб, однак підкреслили вбивство «відомого журналіста» в липні, очевидно, маючи на увазі Павла Шеремета.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.