дивись.info

Користувачів Facebook атакував новий вірус

Користувачів Facebook атакував новий вірус

Від учора користувачі Facebook в Україні зіткнулись з новим вірусом. Як його побороти, розповідає SMM-спеціаліст ІА Дивись.info.

Як виглядає вірус

У приватні повідомлення вони отримують надіслані ніби-то світлини у форматі SVG від своїх друзів (вкладення типу PHOTO_XXXX.SVG). Спроба відкрити ці «зображення» закінчується тим, що подібні повідомлення починають розсилатись вже від вашого імені.

Що відомо про вірус

Вірус був помічений користувачами США позавчора, 19 листопада. В Україні поширився через добу. Це новий вірус, який використовується шахраями для отримання доступу до ваших аккаунтів у різних сервісах.

При відкритті псевдозображення після його завантаження, система пропонує відкрити його за допомогою браузера. Після чого, найчастіше, пропонується встановити якийсь додаток чи розширення до вашого браузера.

Користувачі в мережі говорять, що вірус активується лише тоді, коли ви використовуєте браузер Chrome, тому що він намагається встановити розширення під назвою “One”, яке власне і є вірусом. Якщо ви відкриваєте надіслане вам псевдозображення будь-яким іншим браузером (Opera, Firefox, IE, Safari, …), відкриється лише біла сторінка, нічого не відбудеться.

Наслідки

Від вашого імені починають розсилатись повідомлення із псевдозображеннями у форматі SVG іншим користувачам. Також велика ймовірність того, що ваш аккаунт на Facebook (можливо і на gmail чи на іншому поштовому сервісі) буде зламано.

Лікування

На даний момент ні на офіційному блозі Facebook, ні в інших джерелах немає чіткої інструкції з боротьби з цим вірусом. Проте, є загальні рекомендації від користувачів з інших країн:

 1. Негайно здійснити вихід зі свого аккаунту на Facebook та зі своєї електронної пошти.
 2. Змінити паролі на Facebook та електронній пошті.
  Примітка: якщо у вас загальний пароль і для всіх інших служб, ви повинні також змінити паролі всюди.
 3. Видаліть усі небажані додатки на Facebook. Для цього зробіть наступні кроки:
  Крок 1: У головному інтерфейсі Facebook, натисніть на стрілку вниз в правому верхньому куті екрану, виберіть Налаштування. Натисніть на екрані Додатки в лівій колонці.
  (або замість кроку 1 перейдіть за посиланням)
  Крок 2: Натисніть на пікторгаму додатку для видалення встановлених додатків. Видаліть всі підозрілі програми в автономному режимі!
  Крок 3: Далі з’явиться діалогове вікно підтвердження для видалення додатку. Встановіть прапорець Видалити всі операції. Потім натисніть кнопку Delete, щоб видалити додаток.

Також вам можуть знадобитись дії щодо видалення розширень вашого браузера чи його перевстановлення, а також поради боротьби з іншими вірусами на Facebook, які описані в нашій попередній інструкції.

Після здійснення усіх операцій додатково проскануйте систему вашого пристрою за допомогою антивірусу.

Поради

Якщо ж ви все-таки відкрили псевдозображення за допомогою браузера, то в жодному  випадку не погоджуйтесь на пропозицію встановити якісь програми, додатки чи розширення.

Якщо ви отримали подібне повідомлення із надісланим зображенням, але це реальне зображення, яке вам повинні були надіслати колеги по роботі чи друзі, то перед тим як його скачувати чи відкривати – перепитайте їх, чи надсилали вони вам інформацію і що саме це було.

У випадку ж отримання саме файлу у форматі SVG, попередьте друга, що його пристрій вразив вірус. І, можливо, колись хтось попередить вас…

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.