дивись.info

На Львівщині створять військові дитячі садки

Військова прокуратура Західного регіону України тримає на контролі питання соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

Військова прокуратура Західного регіону України тримає на контролі питання соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Проведеним вивченням установлено неналежність стану забезпечення дітей захисників держави відомчими дошкільними навчальними закладами у місцях розташування військових формувань.

На даний час, у зв’язку з проведенням антитерористичної операції на Сході України та агресією Російської Федерації, продовжується реформування та збільшення чисельності Збройних Сил України, перехід до формування військ на контрактній основі, що призводить до збільшення кількості громадян у населених пунктах, де постійно дислокуються військові частини.

До прикладу, тільки в декілька разів збільшилась кількість військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом у військових частинах на Яворівщині. І цей процес набуває свого масштабу, так як затверджено програму щодо розширення Міжнародного центру миротворчості та безпеки, створення додаткових тактичних і вогневих навчальних місць, збільшення кількості стрільбищ.

Водночас, у с. Старичі Яворівського району діють виключно один дошкільний та загальноосвітній навчальні заклади. У кожному з них – разюча проблема їх перенавантаженості та відсутності вільних місць.

Аналогічна ситуація склалась у тому ж селі в молодших класах загальноосвітньої школи, де одразу ж функціонує 5 класів на паралелі по 30 учнів в кожному.

Здавалося б, згідно законодавства дітям військовослужбовців за місцем проживання їх сімей повинні у першу чергу надаватись місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. Та як виявилося під час зустрічі з військовослужбовцями вказаних військових частин, норми ч. 4 ст. 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» фактично не виконуються.

«Акцентували увагу батьки-військовослужбовці не тільки на недієвість цих норм, а й на необхідність виділення додаткових рейсових автобусів за маршрутом с. Старичі – м. Новояворівськ, – зазначив військовий прокурор регіону Олег Сенюк. – Особливо у ранкові та вечірні години для направлення дітей до навчальних закладів Новояворівська».

З метою вирішення проблем дітей військовослужбовців Старицького гарнізону прокуратура регіону звернулась з відповідним клопотання до голови Львівської обласної державної адміністрації про розгляд вказаного питання. Зокрема, збільшення кількості громадського транспорту на маршрутах компактного проживання військовослужбовців та дислокації зазначених військових частин, яке перебуває на розгляді.

Подібні факти неналежного забезпечення дітей військовослужбовців освітніми навчальними закладами є непоодинокі.

Ще один тривожний сигнал поступив з Прикарпаття. Установлено, що будівля, в якій розташований дошкільний навчальний заклад в одному з військових містечок Надвірнянського району Івано-Франківської області, використовується не повністю та потребує капітального ремонту. Однак, вказані витрати не можуть бути проведені Надвірнянською районною державною адміністрацією, яка опікується фінансуванням закладу, оскільки будівля перебуває на балансі Івано-Франківської КЕЧ району. Частина будівлі не опалюється, що призводить до її руйнування, а сантехніка, меблі, інше обладнання та дитячі майданчики є у незадовільному стані.

У цьому закладі навчаються 65 дітей військовослужбовців.

Окрім того, діти військовослужбовців однієї з військових частин Закарпаття, що у м. Мукачево, відвідують переповнені дитячі садки. У даному випадку норми законодавства виконуються не в повній мірі. Право цих військових на першочергове прийняття їхніх дітей до комунальних дитячих дошкільних навчальних закладів також реалізоване не в повній мірі.

З метою недопущення порушення прав дітей військовослужбовців військова прокуратура Західного регіону України клопоче щодо створення відомчих дитячих навчальних закладів у військових містечках у смт. Делятин Надвірнянського району Івано-Франківської області, с. Старичі Яворівського району Львівської області та  м. Мукачево Закарпатської області.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.