Філарет заявляє про необхідність ухвалення закону про військове капеланство
Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Філарет вважає за потрібне ухвалити закон про військове капеланство.
про це він сказав під час засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій України (ВРЦІРО) з нагоди 20-ліття її діяльності, передає Уніан.
Відкриваючи засідання, голова Верховної Ради України Андрій Парубій наголосив, що особливої уваги і подяки заслуговує той факт, що понад 500 капеланів і безліч волонтерів різних церков пройшли ротацію і ще залишаються в зоні АТО. «Це велика моральна підтримка для наших воїнів», - сказав спікер.
Крім того, він зауважив, що «неоціненною» є участь церков у формуванні волонтерської допомоги бійцям на фронті та в лікарнях.
«Деякі церкви пожертвували значні кошти. Закуплені автомобілі, закуплена дорога медична апаратура, відправлено сотні тонн продуктів, ведеться робота з реабілітації поранених і хворих», - додав Парубій.
Разом з тим Філарет зауважив, що необхідно ухвалити закон про капеланство у військових частинах. «На сьогодні капелани не знаходяться в умовах закону. Вони не отримують соціального захисту, а просто їдуть туди нести своє служіння», - сказав він і закликав парламент ухвалити відповідний закон.