дивись.info

Бойовикам потрібен Маріуполь, – Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов не виключає, що в грудні 2016-січні 2017 року російсько-терористичні війська спробують загострити ситуацію на маріупольському напрямку. Про це розповів Турчинов в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що останні півтора-два місяці на Маріупольському напрямку спостерігається найбільша активність супротивника за кількістю обстрілів і за спробами проникнення розвідувально-диверсійних груп, яку можна порівняти за напруженістю з ситуацією в районі промзони Авдіївки.

«Тому ми не можемо виключати, що в грудні-січні, до інавгурації нового президента Америки, росіяни все ж таки спробують суттєво загострити ситуацію, здійснивши локальні наступальні операції. При цьому найбільш небезпечним напрямком залишається маріупольський», – сказав Секретар РНБО України.

Олександр Турчинов пояснив, що «Маріуполь з його портом і заводами для них – стратегічна мета», оскільки «деформована економічна модель окупованого Донбасу не може самостійно функціонувати без фінансових дотацій РФ». «І для росіян, у яких зараз серйозні економічні проблеми, ці дотації стають важкою ношею. Для компенсації втрат їм потрібні нові об’єкти пограбування, якась подоба працюючої економічної моделі», – сказав він.

При цьому Секретар РНБО України наголосив, що витрати Росії на утримання Луганська і Донецька оцінюються в понад 6 мільярдів доларів на рік, з яких 3 мільярди – фінансова підтримка цих окупованих територій, і понад 3 мільярдів – на військові витрати.

Відповідаючи на питання агентства, О.Турчинов повідомив, що без урахування чисельності двох армійських корпусів, сформованих на змішаній основі, зараз на Донбасі перебувають регулярні російські військові частини чисельністю до 10 тисяч осіб.

При цьому він звернув увагу на концентрацію російських військ і створення нових військових баз уздовж кордону України. «І це для нас дуже серйозна проблема, тому що в разі активізації агресії вони можуть у найкоротші терміни значно наростити чисельність своїх військ на будь-якій ділянці фронту», – сказав Секретар РНБО України, додавши, що росіянам, як сарані, для виживання потрібні нові території, де можна поживитися. «Але наші воїни готові розчавити цю сарану», – зазначив він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.