дивись.info

На Львівщині майже дві сотні посадовців визнано винними у корупції

На Львівщині майже дві сотні посадовців визнано винними у корупції

Упродовж поточного року за участі прокурорів органів прокуратури Львівської області судами визнано винними 193 посадових особи у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Йдеться про недотримання законодавства щодо врегулювання та запобігання конфлікту інтересів, вимог фінансового контролю, обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, повідомляє Прес-служба прокуратури Львівської області.

До винних осіб застосовано покарання у вигляді штрафу, а у низці випадків – і конфіскацію. Серед притягнутих до відповідальності – керівник райдержадміністрації, голови та депутати місцевих рад, чиновники органів місцевого самоврядування, працівники правоохоронних органів, державної лісової охорони.

До прикладу, прокуратурою Львівської області перед Адміністрацією Президента України ініційовано питання дисциплінарної відповідальності та припинення повноважень голови Сколівської райдержадміністрації. Останній порушив вимоги антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, прийнявши рішення щодо проведення службового розслідування відносно свого рідного брата.

При цьому, вину голови райдержадміністрації у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст.172-7 КУпАП, прокурором доведено у судах першої та апеляційної інстанцій.

Аналогічно, до відповідальності притягнуто міського голову Яворова. Вказаний чиновник не повідомив про наявність конфлікту інтересів при розгляді заяв рідного брата щодо звільнення від сплати за право тимчасового користування місцем, яке перебуває у комунальній власності, для розміщення зовнішньої реклами.

Також, за участі прокуратури Жовківським районним судом визнано винним начальника сектору карного розшуку Жовківського РВ ГУ МВС України у Львівській області в адміністративному правопорушенні за ст.172-8 КУпАП. Останнім в інтересах третіх осіб з метою уникнення останніми від кримінальної відповідальності незаконно розголошено інформацію щодо проведення оперативно-розшукових заходів.

Загалом на Львівщині цьогоріч складено 256 адміністративних протоколів відносно посадовців про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, частина з яких ще перебуває на розгляді у судах.

Водночас, органами прокуратури Львівщини з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню таких правопорушень, внесено 210 подань керівникам установ, організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, за наслідками розгляду яких на цей час до дисциплінарної відповідальності притягнуто 92 службові особи.

Крім цього, упродовж 2016 року прокурорами заявлено 27 позовів про відшкодування збитків, завданих правопорушеннями у зазначеній сфері, та 17 позовів про визнання незаконними нормативно-правових актів і рішень органів місцевого самоврядування.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.