дивись.info

Та, що постала з попелу: як формувалася українська армія (інфографіка)

Та, що постала з попелу: як формувалася українська армія (інфографіка)

Сьогодні, 6 грудня, 25-та річниця створення Збройних Сил України. Того далекого, 1991-го року, Україні у спадок від радянської імперії дісталося одне з найпотужніших воєнних угруповань Європи, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки.

1991-го під юрисдикцію України перейшли 14 мотострілецьких, 4 танкові, 3 артилерійські дивізії та 8 артилерійських бригад (9 293 танки і 11 346 бойових машин), бригада спецпризначення, 9 бригад ППО, 7 полків бойових вертольотів, три повітряні армії (близько 1 500 бойових літаків) і окрема армія ППО. Стратегічні ядерні сили, дислоковані на території України, мали 1 272 міжконтинентальних балістичних ракет, а також близько 2 500 одиниць тактичної ядерної зброї. На час проголошення Україною незалежності чисельність військ в Україні нараховувала близько 980 тисяч осіб.

Суб’єктивні та об’єктивні фактори призвели до того, що країна відмовилася від третього у світі (після США та Росії) ядерного потенціалу, отримавши взамін без’ядерний статус і гарантії безпеки, закріплені Будапештським меморандумом. Скорочувалися армія, витрати на неї і кількість бойової техніки. У перспективі мала бути створена професійна армія, котра б складалася виключно з контрактників.

Але свої корективи внесла війна на сході, і українська армії почала швидко формуватися, розвиватися і змінюватися за законами військового часу. Період від 2015 характеризується якісно новим створенням війська — збільшено чисельність до 250 тисяч, збільшено фінансування Збройних Сил з бюджету, переглянуто грошове забезпечення.

Читайте також: Народжені війною. Хто вони – нові українські генерали

Восени 2013 року мав відбутися останній призов на строкову службу, але у квітні 2014 року виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов підписав указ про відновлення призов до армії. 24 серпня 2015 року, Президент України Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди 24-ої річниці Незалежності України у Києві зазначив, що 210 тисяч людей прийшли на військову службу за шість черг мобілізації. З них 35 тисяч, тобто кожний шостий, – добровольці.

Сьогодні так виглядають Збройні Сили України:

bez-ymeny-1

2

3

Інфографіка Микити ПЕЧЕНИКА

Підготувала Оксана ДУДАР

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.